LEGO 3D Katalog – nowoczesny klockowy marketing

0
1494

Firmy LEGO oraz sprzedawanych przez nią produktów z pewnością nikomu z Was przedstawiać nie trzeba. Jeżeli jednak macie ochotę liznąć nieco nowoczesności  i przekonać się o tym, jak w dzisiejszych czasach wspomniana marka radzi sobie z marketingiem, sprawdźcie na swoim urządzeniu mobilnym aplikację o nazwie LEGO 3D Katalog. Nie będziecie żałować, podobnie jak ja!

Domyślam się, że większość z Was miała szczęście dorastać w czasach, kiedy nie było w polskich sklepach zabawkowych problemów z kupnem charakterystycznych, kolorowych klocków. Jeśli mam rację, na pewno nieraz pytaliście panie ekspedientki o nowy katalog LEGO, który zazwyczaj produkowany był w kilkudziesięciostronicowej formie i zawierał wszystkie premierowe produkty na dany rok.

Opisywany w tym wpisie LEGO 3D Katalog pozwala nam nie tylko na przeglądanie książeczki z wszelkiej maści konstrukcjami i figurkami znanej duńskiej firmy. Dzięki temu bardzo prostemu narzędziu możemy „ożywić” jedną z kartek w papierowym wydaniu katalogu, tak aby na jego stronie pojawiły się trójwymiarowe modele zamków, samochodów i tym podobnych.

Aplikacja działa bardzo dobrze. Co najważniejsze, nie wymaga od nas niemalże nieruchowego trzymania telefonu, natomiast pozwala na poruszanie nim w taki sposób, by móc przyjrzeć się mobilnym wersjom klocków z różnej perspektywy i odległości.

Jeśli chodzi o sposób aktywacji trójwymiaru, muszę przyznać, że działa on wyśmienicie. Wystarczy zrobić zdjęcie strony z konkretnym symbolem i po kilku sekundach możemy przejść do rzeczy. W zasadzie program nie wymaga od nas niczego poza pstryknięciem fotki, dzięki czemu śmiało możemy oddać nowoczesny katalog dzieciom  i zająć się domowymi obowiązkami albo po prostu odpocząć.

Niestety, do korzystania z LEGO 3D Katalogu potrzebujemy go w formie fizycznej. Wprawdzie znalazło się w aplikacji miejsce dla wersji PDF wspomnianej książeczki, jednak bez jej wydrukowania nie jest możliwe wykorzystanie możliwości programu w należyty sposób. Jest to na pewno jakiś tam minus, choć z drugiej strony nie można wymagać czegoś, co póki co jest raczej trudne do realizacji.

Ogólnie rzecz biorąc, LEGO 3D Katalog spełnia swoją rolę, choć prawdopodobnie mogłoby w nim być więcej nowoczesności. Nie rozumiem, dlaczego autorzy apki nie zamieścili w niej odnośników do każdego z produktów z katalogu. Ba, według mnie mogli nawet pokusić się o mobilny sklep. Jestem pewny, że niejeden fan zdecydowałby się na zakup jakiejś mniejszej bądź większej rzeczy.