Legend of Master Online – RPG-ek, który potrafi skraść wiele nocy

0
523

Mobilne gry RPG nie należą do rzadkości, jednak mimo to naprawdę ciężko znaleźć jest tytuł, który oferuje coś więcej, niż tylko rozgrywkę na godzinę czy dwie. Do wyjątków potwierdzających tę regułę na pewno można zaliczyć produkcję o nazwie Legend of Master Online, która wpadła mi w ręce kilka dni temu. Co tu dużo mówić, totalnie się od niej uzależniłem i mam nadzieję, że Wy także pozwolicie, by wkręciła Was w wir niekończącej się zabawy.

Nie będę ściemniał, że Legend of Master Online to niespotykana, jedyna w swoim rodzaju i świetnie zrobiona produkcja. Tego typu tekstu pozostawiam specom od marketingu. Ode mnie natomiast wymaga się obiektywizmu, dlatego też powiem Wam od razu, że opisywana gierka na pierwszy rzut oka niewiele różni się od swoich konkurentek. Nie przekreślajcie jej jednak zbyt szybko, gdyż – jak wiadomo nie od dziś – diabeł zazwyczaj tkwi w szczegółach.

Do gry możemy zarejestrować się na kilka sposobów. Możemy zdecydować się na połączenie profilu w grze z kontem na portalu społecznościowym albo też zalogować się jako gość. Po czysto formalnych czynnościach przychodzi nam wybrać klasę postaci i ruszyć do walki. Niestety, na początku tylko w formie samouczka.

Autorzy gry przygotowali dla nas trzy profesje bohaterów. Poza ekspertem od walki wręcz dostępne są tutaj również postaci specjalizujące się w walce na dystans oraz magicznych zaklęciach. Podobno najłatwiej opanować klasę Rangera. Czy rzeczywiście tak jest? Nie jestem w stanie Wam odpowiedzieć na to pytanie, gdyż odkąd tylko pamiętam, lubię grać czarodziejami.

Legend of Master Online rozgrywka jest podzielona na etapy. Każdy z nich możemy ukończyć samodzielnie albo też ze znajomym. Dostęp do konkretnych leveli uzyskujemy po zdobyciu określonej liczby punktów doświadczenia, co wymaga od nas sporego zaangażowania. Warto wspomnieć, że każdy poziom udostępniony jest w wariancie łatwym oraz trudnym.

Jak przystało na dobrą gierkę z gatunku MMORPG, nie mogło w Legend of Master Online zabraknąć zabawy typu PvP. Moim zdaniem, na samym początku warto zająć się „wbijaniem” leveli, natomiast rywalizację z innymi graczami trzeba traktować bardziej jako sposób na wyjście ze stanu monotonii lub po prostu… możliwość udowodnienia swojej wyższości w świecie wirtualnym.

Grafika zastosowana w apce nie powaliła mnie na kolana. Nie ma co jednak przesadnie na nią narzekać, bo kiedy rozgrywka jest naprawdę dobra, raczej mało kto zawraca sobie głową czysto wizualnymi efektami. Mam rację?