Kwazy Cupcakes – Amerykanie, o co właściwie Wam chodzi?!

0
693

Gra Kwazy Cupcakes podbiła serca amerykańskich użytkowników Androida i sprawiła, że ponownie zacząłem wierzyć w to, iż w dzisiejszych czasach match-3 jest w stanie jeszcze czymś zaskoczyć. Niestety, moje nadzieje okazały się złudne, a produkcja, która jest nowym hitem, okazała się niczym innym, jak układanką taką samą, jak każda inna. Skąd więc ta popularność? Zaraz wszystko stanie się dla Was jasne.

Nie mogłem zawieść swojej ciekawskiej główki i jeszcze przed włączeniem opisywanej gry postanowiłem znaleźć odpowiedź na pytanie, czym w zasadzie jest to Kwazy Cupcakes i dlaczego tak entuzjastycznie ludzie podeszli do jej premiery. Sprawa okazała się dość prosta. Otóż w jednym z odcinków Brooklyn Nine-Nine” bohaterka (będąca policjantką) nie słucha swojego przełożonego i tłumaczy się tym, iż gra w… no, wiecie. Amerykanom tak to się spodobało, że bardzo szybko Kwazy Cupcakes stało się hitem „internetów”, a teraz pobierane jest ogromną ilość razy z Google Play.

kwazy

Liczyłem na to, że gierka stworzona przez RED Games czymś mnie zaskoczy i wręcz zmusi do tego, bym stworzył wpis oparty na samych pochwałach. Niestety, tak się nie stanie. A to dlatego, że Kwazy Cupcakes jest – jak dla mnie – totalnym niewypałem, który po prostu żeruje na aktualnych trendach. Szkoda, wielka szkoda.

Bohaterem Kwazy Cupcakes jest koala uwielbiający babeczki. Jako że sama apka nie jest niczym innym jak układanką, nasz cel jest prosty – łączyć ze sobą smakołyki i wykonywać zadania, pozwalające na dostanie się do kolejnego etapu. W zależności od poziomu, czasem musimy zebrać odpowiednią ilość danych elementów, a czasem po prostu zdobyć konkretną dawkę „oczek”, mieszcząc się w podanym na początku limicie ruchów.

kwazy1

Żeby była jasność – nie nazwałbym Kwazy Cupcakes czymś, co jest totalnie beznadziejne. Apka prezentuje się naprawdę fajnie na ekranie i została dobrze dopracowana pod innymi względami. Cały czas jest jednak jeden, malutki problem – wciąż jest to kolejna z rzędu układanka, w której nie dostajemy niczego, co mogłoby być uznane za jedyne w swoim rodzaju.

Musicie spodziewać się tego, że w opisywanej gierce występują mikropłatności, a liczba wpadek jest ograniczona. Do tego typu „niespodzianek” powinniście już jednak dawno przywyknąć. Szczególnie, jeśli na co dzień lubicie spędzać czas z kolorowymi łamigłówkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here