Kritika: The White Knights – gotowi na ostrą jatkę w świecie fantasy?

0
812

Kritika: The White Knights to mobilny RPG-ek, który pozwala graczowi na coś więcej, niż tylko pięć minut solidnej zabawy. Niestety, gra posiada również swoje wady, ale o tym dowiecie się za chwilę.

Zanim weźmiecie się w ogóle za grę w Kritika: The White Knights, po jej zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu spokojnie możecie iść do kuchni i zrobić sobie ulubioną herbatę. Bo choć gra w Google Play widnieje wśród tych, co zajmują mało miejsca, do korzystania ze wszystkich jej uroków potrzebujemy pobrania ponad pięćdziesięciu paczek plików, a to – jak pewnie się domyślacie – nie zajmuje kilku sekund.

Autorzy opisywanej produkcji zachęcają nas do korzystania z konta HIVE. Dzięki niemu możemy być spokojni, że wszystkie nasze postępy w grze będą zapisane na serwerach, a więc nie znikną przy okazji przypadkowych pomyłek z naszej strony albo jakiejś nieudanej aktualizacji systemu. Na szczęście, istnieje także opcja logowania się jako gość, która nie wymaga od nas żadnego wypełniania mobilnych formularzy.

act

Kritika: The White Knights mamy do dyspozycji kilka slotów na postaci. Pozwala nam to na granie kilkoma bohaterami o różnych bądź takich samych profesjach. A w tych ostatnich naprawdę jest w czym wybierać, bo mamy tutaj berserkera, panią kotkę, walkirię, maga cienia i tak dalej, i tak dalej.

Fabuła w tym przypadku nie należy do jakichś wyjątkowo oryginalnych, dlatego nie ma sensu, by po raz kolejny pisać Wam o historii świata, który na początku należał do wyjątkowo spokojnych, jednak z czasem został opanowany przez chaos oraz inne ciemne moce.

Główne zadanie w Kritika: The White Knights polega na siekaniu wszystkich złych kreatur, jakie tylko uda nam się dostrzec na ekranie. Nie mamy tutaj okazji do chodzenia po otwartym, wirtualnym świecie, natomiast przechodzimy z planszy do planszy, które należy ukończyć w jak najszybszym czasie. Poza tymi standardowymi etapami, znalazło się tu również miejsce dla Survivalu oraz walk na arenach. Te dwie ostatnie rozgrywki odblokowują się jednak dopiero po osiągnięciu konkretnych poziomów doświadczenia.

Kritika: The White Knights daje nam okazje do zebrania wielu błyskotek oraz przedmiotów, dzięki którym możemy ulepszać umiejętności bohatera. Wszystkie reguły rządzone światem przedstawiane są na początku w specjalnym tutorialu. Trwa on – niestety – dosyć długo i w żaden sposób nie da się go pominąć.

Ogromnym minusem gry są mikropłatności. Nie można mieć do autorów pretensji, że chcą sobie zarobić, ale prawda jest taka, że Kritika: The White Knights w pewnym momencie wymaga od nas płacenia albo godzenia się na liczne porażki. Na szczęście, tak źle nie jest z grafiką oraz sterowaniem, którym należy się szkolna piątka.