KMPlayer – wygodny odtwarzacz filmów (nie tylko tych dla dzieci)

0
957

Często korzystacie ze swojego smartfona jako z odtwarzacza filmów, a może tylko od czasu do czasu zdarzy Wam się obejrzeć jakieś video na urządzeniu mobilnym? Nieważne. Aplikacja o nazwie KMPlayer nie zajmuje wiele miejsca i jest bardzo funkcjonalna, co oznacza, że powinna przydać się dosłownie każdemu.

Program KMPlayer powstał z myślą o posiadaczach smartfonów i tabletów, którzy ze swoich gadżetów korzystają nie tylko wtedy, gdy chcą z kimś porozmawiać albo sprawdzić co nieco w internecie, lecz lubią także od czasu do czasu włączyć sobie na małym ekranie ulubiony film czy serial komediowy.

kmp1

Największą zaletą apki jest bez wątpienia fakt, iż obsługuje ona pliki w bardzo wielu formatach. Nie powinni być zawiedzeni jej funkcjonalnością zarówno ci, co są miłośnikami materiałów w standardowej formie, jak i osoby, które lubią bawić się w konwersację i eksperymentują z bardzo wymyślnymi formatami, byleby tylko zachować w pamięci urządzenia jak najwięcej miejsca.

KMPlayer charakteryzuje się przede wszystkim przejrzystością. Po uruchomieniu programu naszym oczom ukazuje się lista wszystkich plików, jakie znajdują się na naszym smartofnie. Możemy sortować filmiki według różnych kryteriów, a jeśli mamy na to ochotę – zaznaczyć opcję, pozwalającą na wyświetlanie jedynie tego, co przenieśliśmy z PC-ta na kartę pamięci.

kmp

Materiały możemy odtwarzać w KMPlayer w pionie oraz poziomie. Poza standardowymi funkcjami takimi jak przewijanie czy zatrzymywanie, opisywane narzędzie oferuje również przyspieszacz oraz spowalniacz tempa. Ten drugi przydaje się szczególnie wtedy, gdy chcemy przyjrzeć się konkretnej scenie w dokładny sposób.

Aplikacja dostępna jest w polskiej wersji językowej. Biorąc pod uwagę, że posiada ona nieco opcji jest to ogromna zaleta, która na pewno część z Was przekona do tego, by zastanowić się nad zmianą obecnie używanego przez Was odtwarzacza video.

Aha, zapomniałbym o najważniejszym. KMPlayer bez najmniejszych problemów radzi sobie z napisami do filmów. Co najważniejsze, obsługuje więcej niż tylko jeden format, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszani do korzystania z jakichkolwiek programów konwersacyjnych.