KleptoCats – futrzaste złodziejaszki

0
1771

Słyszałem kiedyś, że niektóre zwierzaki rodzą się jako kleptomani. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy dotyczyło to kotów, ale nawet jeśli nie, musicie wiedzieć, że również i ten gatunek lubi czasem coś podwędzić. Chcecie im w tym pomóc? No to już – pobierajcie KleptoCats i do roboty! 🙂

Można powiedzieć, że KleptoCats jest czymś podobnym do hitu Pou. Też zajmujemy się w niej mobilnym przyjacielem, karmiąc go, bawiąc się i ubierając w coraz to „lepsiejsze” ciuszki. Niestety, to co miało być w tym przypadku sporą zaletą, bez wątpienia można nazwać wadą. A dlaczego? No, to już osobny temat, któremu trzeba poświęcić więcej miejsca.

klepto

Wydaje się dziwne, że w KleptoCats futrzaki kradną, a nam każe się z tego cieszyć. Owszem, celem gracza jest udekorowanie wirtualnego pokoju prawie dwustoma przedmiotami zgarniętymi przez kociaka. To jednak zdecydowanie za mało, by kogokolwiek zmotywować.

Kiedy nasz zwierzaczek przebywa „w terenie”, dzięki prostej mini-gierce zdobywamy złote monety i gemy. Waluta umożliwia nam kupowanie strojów i zupełnie nowych bohaterów. Fajnie jest kolekcjonować różne rzeczy, czasem sprawia to nawet nieco frajdy, ale… chyba naprawdę trzeba mieć w sobie coś z kleptomana, by ślęczeć godzinami nad KleptoCats. Ja przynajmniej robić tego nie zamierzam.

klepto1

Największą wadą opisywanej produkcji jest chyba brak wielu opcji. Karmienie ciągle tym samym smakołykiem i głaskanie w ten sam sposób raczej nie jest czymś godnym uwagi dla graczy. KleptoCats ma potencjał, ale na chwilę obecną nie jest on wykorzystany. I chyba jeszcze długo, naprawdę długo, nic w tej kwestii się nie zmieni.

Mógłbym pochwalić twórców gry za pomysł, jednak nie jestem przekonany jak wiele byłoby w tym szczerości. Okej, to chyba pierwsza gra o kotach, które lubią kraść. Pytanie tylko, czy faktycznie tak samo oryginalna, jak wciągająca. Moim zdaniem, nie. I tu jest pies pogrzebany!

Nie waham się – mimo wszystko – pochwalić KleptoCats za oprawę graficzną i niewielką ilość mikropłatności oraz reklam. Obcując z tą produkcją, człowiek nie ma wrażenia, że ktoś poluje na jego pieniądze. A świat kotków naprawdę fajnie się prezentuje! 🙂