KK Launcher – zamień starego Androida na KitKata

0
691

Jak wygląda sprawa aktualizacji Androida wszyscy zdają sobie sprawę. Smartfonów z zielonym, robocikowym systemem jest tak dużo, że ich producenci nie nadążają z przystosowywaniem do najnowszych tworów Google’a. Jeżeli podoba Wam się wygląd najnowszego Andka, który otrzymał nazwę KitKat, a wciąż jesteśmy zmuszeni korzystać z Ice Cream Sandwich czy Jelly Bean – wypróbujcie apkę o nazwie KK Launcher.

Program KK Launcher pozwala nam – bez konieczności zaawansowanego kombinowania i mieszania w plikach systemowych – zmienić aktualny wygląd wewnętrzny naszego sprzętu na ten, z jakim mamy do czynienia w najnowszej wersji Androida. Nawet jeśli nie posiadacie bardzo wydajnych urządzeń, powinniście być zadowoleni. Wszystko dlatego, że launcher wcale nie „zżera” ogromnej ilości pamięci RAM, dzięki czemu korzystanie z niego jest komfortowe.

kk1

Po zainstalowaniu apki od razu rzucają nam się w oczy pewne zmiany. Przede wszystkim mowa tu o wyglądzie ekranu startowego oraz ikonek. Na pulpicie domyślnie umieszczony został zegar wskazówkowy o nowoczesnym wyglądzie, a także panel wyszukiwarki Google’a. Warto wspomnieć też o tym, że KK Launcher nie narzuca nam z góry tła ekranu, co w tego typu programach zdarza się tak rzadko, jak szóstka w totka. Oczywiście, dostępne są opcje umożliwiające nam personalizację. Niestety, w darmowej wersji znajdziemy tylko te podstawowe takie jak dodawanie widżetów czy grupowanie aplikacji.

W płatnym KK Launcherze, w nazwie którego znajdziemy dodatkowe słówko Prime, możemy liczyć na większą ilość efektów przejść, a także obsługę gestów. Autorzy apki zapowiadają, że wkrótce w ich programie znajdzie się także miejsce dla dodatkowych, stylowych wyglądów folderów, których i tak, według mnie, jest całkiem sporo.

kk

Mimo że osobiście nie korzystam z launcherów, uważam, że KK Launcher jest narzędziem, którym warto się zainteresować. Program ładnie wygląda, nie spowalnia sprzętu, a dodatkowo posiada sporo opcji personalizacyjnych. Szkoda tylko, że płatna wersja kosztuje prawie 12 złotych.


logo-app
KK Launcher (Lollipop launcher
KK App Team
0   
qrcode-app