Kitten Challange – polski kociak, który ma szansę podbić serca Androidowców

0
701

Jak już pewnie nieraz Wam wspominałem, lubię testować niezależne gry, tworzone przede wszystkim przez pasjonatów, a nie osoby, które w swoich mobilnych produkcjach widzą tylko szansę zarobku. Ostatnio wpadła mi w oko świeżutka produkcja o nazwie Kitten Challange, którą stworzył nasz rodak, Robert Nikicionek. Jeżeli jeszcze w nią nie graliście, szybko musicie nadrobić zaległości.

Głównym bohaterem Kitten Challangeco na pewno nikogo z Was nie zdziwi, jest rudy i bardzo okrąglutki kociak. Wspomniany futrzak porusza się na maszynie o jednym kole po swego rodzaju metalowych barierkach, a naszym zadaniem jest w taki sposób nim kierować, aby dotarł do mety oznaczonej flagą z biało-czarną szachownicą.

Autorzy gry przygotowali dla nas ponad 10 rozdziałów, gdzie czekają na nas plansze różniące się od siebie wyglądem i występującymi tam przeszkodami. Pierwszy dział zawiera 10 leveli i choć na pierwszy rzut oka wydawał mi się banalny, muszę przyznać, że kilka razy zmusił mnie do narzekania pod nosem (ale tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu, naprawdę!).

Poza dotarciem do końca danej planszy, w Kitten Challange chodzi również o zbieranie wirtualnych elementów, takich jak gwiazdki oraz pieniążki z kocimi łapkami. Zebrane przez nas błyskotki nie są zapominane, a wręcz przeciwnie – każdy nasz sukces wyświetla się na ekranie głównym, dzięki czemu możemy chwalić się znajomym, ile udało nam się w grze osiągnąć.

Widziałem już wiele dzieł polskich studentów i muszę przyznać, że na ich tle Kitten Challange wypada dużo, dużo lepiej. Apka charakteryzuje się fajnym pikselowym wyglądem, a do tego raczy nas muzyczką, która dość szybko wpada w ucho. Bez dwóch zdań pochwalić trzeba też proste i intuicyjne sterowanie, gdzie wykorzystuje się prawą i lewą cześć ekranu dotykowego.

Ogromną zaletą Kitten Challange jest także dostępny w niej edytor leveli, dzięki któremu bez znajomości jakiegokolwiek języka programowania możemy stworzyć swój własny poziom, a później zapisać go i męczyć nim najbliższych.

Kocią zręcznościówkę „made in Poland” pobrać można z Google Play całkowicie za darmo. Jeśli nie zdecydujecie się na jej wypróbowanie, będę wściekły. Bo naprawdę warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here