Kingsoft Office – darmowy pakiet biurowy

0
777

Aplikacje zastępujące w smartfonach z Androidem produkty z rodziny Microsoft Office należą do jednych z najdroższych w całym Google Play. Na szczęście, nie wszystkie. Kingsoft Office to całkowicie darmowy pakiet programów biurowych, którego funkcje bardzo przydają się na co dzień.

Kingsoft Office posiada kilka narzędzi, będących odpowiednikami komputerowych programów jak Microsoft Word, Excel czy PowerPoint. Nie brakuje też w nim funkcji przeglądania dokumentów zapisywanych w formacie PDF, co tylko sprawia, że jest jeszcze bardziej przydatny. Ogółem, aplikacja obsługuje ponad 20 najbardziej znanych rozszerzeń plików.

word1

Tak jak już pisałem, Kingsoft Office pozwala nam nie tylko na pisanie czy odczytywanie zwykłych dokumentów tekstowych, lecz również daje nam możliwość korzystania z arkuszy kalkulacyjnych czy multimedialnych prezentacji. Narzędzie przypominające z wyglądu popularnego Excela nam do sporządzania standardowych tabelek z kalkulacjami, a także umożliwia rysowanie wykresów, dodawanie komentarzy do dokumentów i tym podobne.

Osoby korzystające często z możliwości, jakie dają prezentacje multimedialne, także docenią z pewnością to, co potrafi Kingsoft Office. Dzięki programowi możemy edytować stworzony przez nas wcześniej plik na wiele sposobów, a gdy już będzie gotowy – udostępniać poprzez sieć bezprzewodową.

word

Aplikacja współpracuje z różnego rodzaju programami tworzącymi przestrzeń w „chmurze”. Pozwala nam to w szybki i łatwy sposób opublikować w Google Drive czy Dropboxie chwilę wcześniej zapisany przez nas dokument. Jest naprawdę bardzo wygodna i przydatna funkcja.

Do wyglądu Kingsoft Office ciężko mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Wszystko prezentuje się tutaj bardzo dobrze od samego początku. Interfejs jest przejrzysty, dzięki czemu nikt nie powinien pogubić się w oferowanych opcjach, a i dokumenty otwierają się tak, jak powinny i wyglądają nadspodziewanie dobrze.

Największą zaletą programu jest bez wątpienia cena, a raczej jej brak. Biorąc pod uwagę, że za pakiety narzędziu biurowych trzeba często zapłacić ponad 50 złotych, wydaje mi się, że nad pobraniem Kingsoft Office nawet nie ma sensu się długo zastanawiać.


logo-app
WPS Office + PDF
Kingsoft Office Software Corporation Limited
0   
qrcode-app