Kings & Cannon – Wściekłe Ptaki zamieniły się w kwadratowych ludzi

0
620

Pamiętacie grę Siege Hero, jaką miałem okazję dla Was opisywać jakiś czas temu? Jeżeli zapadła Wam w pamięci i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu, na pewno będziecie zadowoleni z tego, co oferuje produkcja mobilna Kings & Cannon, która w ostatnim czasie jest jedną z najchętniej pobieranych gier w Google Play.

W grze Kings & Cannon wcielamy się w postać jednego z członków rodziny królewskiej, który postanawia zrobić raz na zawsze porządek z wszystkimi wrogami nękającymi jego i jego najbliższych. Nic w tym nadzwyczajnego? W sumie to nie. Być może też przeszedłbym obok tej gry obojętnie, gdyby nie fakt, iż wszyscy ludzie w niej występujący są kwadratowi do bólu, a jeden z nich posiada w głowie dziurę, gdzie może trzymać… piłkę.

kings

Produkcja studia Xerces Technologies oferuje nam kilkadziesiąt poziomów do przejścia. Zostały one podzielone na kilka rozdziałów, osadzonych w różnych miejscach – pod wodą, w lesie, na pustyni, a nawet w śnieżnej krainie.

Co musimy na każdym levelu robić? Zmieść z powierzchni Ziemi każdego kwadratowego przeciwnika jakiego widzimy naprzeciwko głównego bohatera. Wspomnianych przeze mnie wrogów eliminujemy, trafiając ich piłkami. Niekiedy zdarza się tak, że do wykonania zadania wystarczają takie zwykłe kule, jednak czasem przydają się także te dużo bardziej wymyślne – na przykład wybuchające czy występujące pod symbolem radioaktywności.

Kings & Cannon potrafi wciągnąć. Nie tylko ze względu na dużą ilość plansz, lecz także achievementsy do wykonania. Niestety, ma to swoje wady, jak i zalety. Bo kiedy rozgrywka nas pochłonie… jesteśmy w stanie skorzystać z mikropłatności. A tych jest w apce całe mnóstwo, czego także nie można z pewnością zaliczyć do plusów.

Wywodami dotyczącymi sterowania zanudzać Was nie będę, bo przecież na pewno z tego typu grami mieliście już do czynienia i doskonale wiecie, jak wszystko w nich funkcjonuje. Jedynym aspektem, który jeszcze chciałem poruszyć jest grafika. Ta uraczyła mnie swoją oryginalnością niemal od samego początku. Na pierwszy rzut oka kwadratowe postaci nie wyglądają zachęcająco. Warto jednak dać im szansę.