Kids Coloring Fun – kolorowanka, czyli mobilna apka dla dzieci

1
1090

Smartfon z zainstalowaną kolorowanką, animowaną historyjką bądź też grą przeznaczoną dla najmłodszych świetnie przydaje się w podróży (szczególnie długiej) z dziećmi oraz innych „ekstremalnych” sytuacjach. Właśnie dlatego ostatnia nowość od Pink Fong zainteresować powinna głównie rodziców oraz rodzeństwo, czyli osoby muszące na co dzień radzić sobie z humorkami oraz żądaniami milusińskich. Jeśli w Waszym telefonie nie znalazło się jeszcze miejsce dla Kids Coloring Fun, czas to zmienić. I to jak najszybciej.

Gra Kids Coloring Fun bez wątpienia ma wszystko to, co powinno znaleźć się w każdym produkcie mobilnym dla dzieci. Od początku wita nas skoczną melodyjką oraz odgłosami radosnych dzieci, które najpierw wykrzykują nazwę apki, a chwilę później pomagają nam w poruszaniu się po interfejsie przygotowanym przez grafików i programistów.

color

Kolorowanka stworzona przez Pink Fong oferuje nam ponad dwieście obrazków do pokolorowania. Zanim jednak dziecko zabierze się do pracy, powinno zrobić… zdjęcie. Teoretycznie fotografia prezentować powinna osobę korzystającą z aplikacji, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by zamiast dziecka w roli księżniczki występowała mamusia, babcia, a nawet tata.

Kids Coloring Fun możemy korzystać z kolorowanek o różnym charakterze. Poza czysto okolicznościowymi, znalazło się tu także miejsce dla takich, które są w stanie nauczyć dziecko literek bądź cyferek. Oczywiście, nie mogło zabraknąć przy tym również dinozaurów, samochodów oraz zwierząt. Niestety, jest tylko jeden mały problem – nie wszystkie udostępnione materiały dostępne są całkowicie za darmo.

color1

Choć nie trzeba płacić ani centa, by pobrać opisywaną grę, tylko trzy dostępne w niej zdjęcia z każdej kategorii możemy kolorować dowolną liczbę razy, za resztę trzeba zapłacić. I to całkiem sporo, bo prawie 7 dolarów.

Jak spisują się narzędzia pracy w Kids Coloring Fun? Jeśli o mnie chodzi, muszę zdecydowanie pochwalić autorów apki za całkiem sporą ilość dostępnych materiałów. Fajnie, że dodali oni brokat, a nawet wałek malujący dużą część ekranu. Szkoda tylko, że zabrakło w programie czegoś, co mogłoby blokować rysowanie poza daną linią. Mieszczenie się w wyznaczonych granicach nie jest bowiem w tym przypadku proste, a trzeba przecież wziąć pod uwagę, że z programu korzystać powinny dzieci, a nie dorośli.