Kickerinho – żongluj, młody, żongluj!

0
924

Kiedy było się małym chłopcem, żonglowanie piłką nożną było okazją do zajęcia sobie czymś głowy i popisania się przed znajomymi swoimi umiejętnościami. Czy teraz dzieciaki mają podobnie? Śmiem wątpić. W końcu mają one wiele alternatyw w postaci gier mobilnych. A nawet jeżeli zamiast strzelanin, wyścigów czy RPG-ów wolą coś bardziej sportowego, pozostaje im zainstalowanie gry Kickerinho stworzonej przez polskie studia Tabasco Interactive.

Bohaterem gierki z tego wpisu nie jest żaden sławny piłkarz. To po prostu zwykły chłopak o trochę latynoskich rysach, który postanawia wyjść z domu i poodbijać piłkę na swoim podwórku. Otoczenie nie sprzyja rozgrywaniom wielkich meczów, a że wspomniany młody futbolista jest sam, nie pozostaje mu nic innego, jak zająć się żonglerką. Widocznie jest maksymalistą, ponieważ zabierając się za grę, robi wszystko, by wyszło mu to jak najlepiej.

kick

Nasze zadanie nie jest w Kickerinho bardzo skomplikowane. Na ekranie znajduje się młody adept piłki nożnej, a nasza rola ogranicza się w zasadzie tylko do dotykania prawej bądź lewej części ekranu. Oczywiście, jak pewnie się domyślacie, każdy ze wspomnianych obszarów wyświetlacza służy do operowania inną nogą. Ale to jeszcze nie wszystko, bowiem w grze wykorzystujemy również głowę barki, a nawet… kark.

Wirtualny zawodnik występujący w polskiej produkcji odbija futbolówkę w losowy sposób. Nie możemy być zatem pewni, że na początku zawsze uda mu się odbić pikę z lewej nogi na prawą i na odwrót. Wyjątkowo utrudnia to osiągnięcie dobrego wyniku, ponieważ – zgodnie z tym, co pisałem – musimy mieć na uwadze fakt, że chłopak do bicia rekordów używa poza nogami również innych części ciała.

kick1

Zbierane przez nas punkty  pozwalają w Kickerinho zdobywać nowe modele wirtualnych piłek. Pierwszy z dodatkowych pojawia się po uzyskaniu przez nas 10 prawidłowych odbić, co nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Najlepsza futbolówka z kolei wyceniona została na 1000 punktów. Jeżeli uda Wam się zdobyć aż tyle, chylę czoła!

Ranking wyników dostępny w grze próbuje nas przekonać do tego, że niektórzy z użytkowników potrafią zdobywać kilka milionów punktów. Oczywiście, nie można w coś takiego wierzyć, co jednocześnie nie pozwala nam stwierdzić, ile tak naprawdę można osiągnąć. 100, 200, 500? Szczerze mówiąc, nie zbliżyłem się do żadnego z tych progów i nic nie wskazuje na to, by ten stan szybko miał ulec zmianie.