Kick the Critter – kopnij mnie, proszę!

0
594

Chcecie się na kimś wyżyć? Najlepiej będzie, jeśli darujecie sobie kopanie członków rodziny czy też swoich przyjaciół, a zamiast tego pobierzecie z Google Play gierkę o nazwie Kick the Critter. Kim jest tajemnicza postać występująca w tytule? Obiecuję, że za chwilę wszystkiego się dowiecie.

Mimo że miałem Wam napisać, czym właściwie jest główny bohater Kick the Critter, muszę Was zmartwić – nikt chyba tego nie wie. Na moje oko jest to taki stwór z kolcami, który mieszka sobie z dala od centrum miasta i żyje po to, by uprzykrzać innym życie. Jeżeli spodziewacie się logicznego wyjaśnienia tego, co przed chwilą napisałem, tym razem będziecie musieli obejść się smakiem.

Zgodnie z tym, o czym mówi nam tytuł opisywanej gierki, zadanie w Kick the Critter polega na kopaniu potwora. Niestety, robimy to tylko i wyłącznie po to, byśmy mogli uzyskać jak najlepszy rezultat dystansowy, a więc nie ma tu mowy o czymś bardziej wyszukanym. Jak to zwykle w tego typu grach, rekordy wyrażone są w przebytych metrach, a żeby stać się prawdziwym mistrzem, musimy postarać się dużo bardziej, niż mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Kiedy uderzamy bohatera za pomocą specjalnej maszyny, lata on w przestworzach między różnego rodzaju „przeszkadzajko-pomocnikami”, czyli potworami, ludzikami i innymi, z których niektórzy nam pomagają, a niektórzy spisują nasze starania na straty. Zaczynając przygodę z Kick the Critter, raczej nie mamy co liczyć na bardzo wysokie wyniki. Z czasem zaczyna się to jednak zmieniać – a to dlatego, że za błyskotki zebrane w trakcie gry możemy zmodyfikować dodatkowe postaci i sprawić, że będą jeszcze efektywniejsze.

Opisywana gra wydawała mi się pozbawiona sensu. Cały czas twierdzę, że jest wyjątkowo specyficzna, jednak nie ma to najmniejszego wpływu na moją ocenę dotyczącą Kick the Critter. Uważam, że apka swoją abstrakcyjnością i oryginalnością potrafi zdziałać znacznie więcej, niż bardziej klasyczne tytuły. Przede wszystkim pozbawia naszego życia nudnych chwil, a to jest najważniejsze.

Żeby była jasność – produkcja z tego wpisu nie jest pozbawiona wad. Poza tym, że wyświetlają się w niej reklamy, nie prezentuje się zbyt dobrze na ekranie. Na szczęście, wygląd to nie wszystko.