Kick Hero – ma pan konkurencję, panie Tsubasa!

0
708

Kapitan Tsubasa, bohater japońskiej kreskówki, będący zawodnikiem klubu FC Nankatsu, potrafił biec przez całe boisko przez kilkanaście minut. Uważacie, że to wyczyn? W takim razie zobaczcie, co potrafi piłkarz występujący w mobilnej produkcji Kick Hero. Mówię Wam – Cristiano Ronaldo to przy takich osobnikach trampkarz reprezentacji Liechtensteinu.

Gierka Kick Hero opiera się na bardzo prostych zasadach i nie oferuje w zasadzie nic poza szybką zabawą na parę minut. Nie znajdziecie tutaj więcej niż jednego trybu rozgrywki, a i o dodatkach także możecie zapomnieć. Brzmi to dla Was nie najlepiej? Cóż, nikt nie powiedział, że opisywana apka jest dla wszystkich.

Najważniejszą postacią Kick Hero jest pewien piłkarz. Nie znamy jego imienia, a także nie dowiadujemy się czy jest zawodowcem, czy amatorem. Szczerze powiedziawszy, nie mamy nawet bladego pojęcia o jego oponentach. Wiemy tylko, że musimy kopać piłkę w kierunku kilku osiłków i robić to w taki sposób, by futbolówka w końcu znalazła się na ich głowach.

Najciekawszym i zarazem najlepszym elementem Kick Hero jest sterowanie. Jeżeli chcemy kopnąć piłkę, wystarczy, że dotkniemy ekranu. Jedynym „ale” jest to, że musimy to zrobić wtedy, gdy wspomniany przedmiot znajdzie się w półprzezroczystym kole znajdującym się tuż przy zawodniku. Twórców gierki nie interesuje to czy pomyliliśmy się o milimetr, czy o znacznie więcej – błąd to błąd. Każdy z nich oznacza koniec zabawy, a wiec musimy być perfekcjonistami.

Tak jak wspomniałem na samym początku, w Kick Hero na próżno szukać dodatków urozmaicających rozgrywkę. Nie wiem, dlaczego nie zdecydowano się na stworzenie jakichś wirtualnych monet oraz kilku nowych strojów, ale nie wydaje mi się, by takie rzeczy były koniecznie do odczuwania frajdy. W końcu liczą się tu przyzwoite rekordy i nic więcej.

Jeżeli miałbym się czegoś czepiać, a po części na tym polega moja rola, na pewno wspomniałbym o achievementsach. Nie chodzi o to, że występują, ani o ich liczbę. Ich minusem jest po prostu fakt, iż wyświetlają się na ekranie tylko w języku koreańskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here