KAYAK – pływać nie będziemy, ale latać już tak!

0
877

Wbrew temu, co może się wydawać spoglądając na kalendarz, wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Czas najwyższy zatem zaplanować naszą podróż samolotem oraz zarezerwować pokój w hotelu. Dużo z tym roboty? Wcale nie, ale tylko  i wyłącznie, jeśli mamy w swoim smartfonie apkę o nazwie KAYAK.

Nazwa aplikacji jest myląca. Choć niektórzy pewnie bardzo by tego chcieli, nie mamy w niej możliwości planowania wypadów na spływy kajakowe. No chyba że takie, które organizowane są za granicą i to w miejscach, gdzie znajduje się lotnisko.

kayak

Czym w zasadzie jest KAYAK? To narzędzie mobilne, w którym dosłownie od A do Z załatwimy wszystko, co związane jest z planowanym przez nas lotem za granicę. Aplikacja posiada fajną wyszukiwarkę, gdzie możemy dosłownie w kilka sekund znaleźć wszystkie możliwe połączenia między dwiema wybranymi przez nas lokalizacjami. Ceny sortowane są od najniższej do najwyższej, dzięki czemu jesteśmy pewni, że zrobiliśmy wszystko, by jak najwięcej zaoszczędzić.

Program oferuje nam również porównywarkę hoteli. Pozwala nam ona zapoznać się z ofertami miejsc noclegowych w wybranym przez nas mieście. Myślałem, że w KAYAK-u dostępne będą tylko same luksusowe miejscówki. Znaleźć można w nim jednak też coś i na przeciętną, polską kieszeń, co bez dwóch zdań jest sporą zaletą.

Co jeszcze znajdziemy w apce? Przydatny i prosty w obsłudze konwerter walut, a także listy bagażu, które zostały stworzone po to, byśmy nie zapomnieli wziąć w podróż wszystkiego, co niezbędne.

KAYAK przypadła mi do gustu funkcja alertów cenowych. Dzięki nim jestem powiadamiany o wszelkich promocjach obejmujących loty w wybranym przeze mnie kierunku. Myślę, że jest to praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto zawsze stara się załatwiać przelot jak najniższym kosztem.

Aplikacja działa po polsku i nie zdarzają się w jej działaniu jakiekolwiek przerwy. Niestety, dziwnym trafem, znikają w niej oferty tanich linii lotniczych. Szukając połączenia do Londynu widzę Ryanaira, który po chwili zamienia się w… Air Berlin z kilkakrotnie wyższą ceną.

Dla kogo KAYAK? Dla każdego, kto lubi mieć wszystko dotyczące podróży w jednym miejscu. Niestety, nie dla osób korzystających z najtańszych przewoźników.