Jet Boy – odrzutowy chłopak buja w obłokach

0
666

Marzyliście kiedyś o tym, by dosięgnąć chmur, które znajdowały się wysoko nad Waszymi głowami? Jeżeli tak, na pewno spodoba Wam się rozgrywka w produkcji Jet Boy, gdzie będziecie mieli okazję poszaleć z odrzutowym plecakiem tak długo, jak tylko będziecie chcieli.

Głównym bohaterem Jet Boy jest tytułowy chłopak o żółtej karnacji. Nie znamy dokładnie, czym na co dzień się zajmuje ani dlaczego zdecydował się wyruszyć na podbój nieba. Można się jedynie domyślać, że jest niespełnionym naukowcem jak wielu bohaterów kreskówek, a jego marzeniem jest pobicie jakiegoś rekordu w odległości przebytej przy użyciu plecaka odrzutowego.

jet

Rozgrywka w Jet Boy nie należy do skomplikowanych, co nie jest jednoznaczne z tym, że łatwo osiągnąć tutaj dobry rezultat. Zabawa polega na lataniu w górę i unikaniu wszelkiego rodzaju przeszkadzajek. Z racji tego, że plecak odrzutowy napędzany jest paliwem, musimy zbierać kanistry latające po niebie. Im więcej uda nam się ich zebrać, tym szybciej się poruszamy. Niestety, każdy kontakt z ptakiem czy ciężarkiem jest jednoznaczny ze stratą ogromnej części przyspieszenia.

Sterowanie w grze odbywa się za pomocą akcelerometru, co z pewnością utrudnia wykonywanie zadania. Autorzy Jet Boy pewnie mogli zastosować wirtualne przyciski, jednak wówczas możliwe by było osiąganie naprawdę dobrych rezultatów w dość prosty sposób. A na to przecież pozwolić nie można!

jet1

Jeżeli mamy ochotę, możemy połączyć apkę z naszym kontem na Facebooku. Dzięki temu możemy porównywać swoje wyniki z tym, co udało się zdobyć naszym znajomym. Jest to znakomite narzędzie mobilizujące nas do dalszego działania. Innym mogłaby być wirtualna waluta. Niestety, nic takiego w grze nie występuje. Uważam, że to spory błąd.

Jeśli chodzi o audiowizualne aspekty, Jet Boy wypada bardzo dobrze na tle swojej konkurencji. Świat stworzony na potrzeby gry jest barwny i pełny wymyślnych elementów. Dźwięki natomiast świetnie umilają nam czas. Jedynym minusem są tylko wyświetlające się co jakiś czas reklamy, które niekiedy potrafią bardzo zdenerwować.