Jelly Jamm – dzieciaki, nie dajcie się zrobić w bambuko!

0
746

Nie jest trudno znaleźć w Google Play aplikacje skierowane głównie do najmłodszych. Niestety, tylko nieliczne z nich można polecić z czystym sumieniem. Postaram się w najbliższym czasie przedstawić Wam co najmniej jedną, dwie produkcje tego typu. Tymczasem pokażę, jakich apek należy szczególnie unikać. Na potrzeby wpisu posłużę się przykładem, programem o nazwie Jelly Jamm, który kilka dni temu wpadł mi w ręce.

Kiedy uruchomiłem Jelly Jamm po raz pierwszy, wszystko wydawało się być w porządku. Kolorowe menu główne, barwne postaci wyświetlające się na ekranie oraz cukierkowy wygląd wszystkiego, co je otacza. Do tego przesłodkie, fikuśne przyciski – jednym słowem raj dla dziecięcego (i nie tylko!) oka. Niestety, w tym przypadku sprawdziło się powiedzenie, że nie wszystko złoto, co się świeci. A szkoda, bo zapowiadało się naprawdę dobrze.

jamm

Głównymi bohaterami Jelly Jamm są dziwnie wyglądające stworzenia o różnych kolorach skóry, którzy prawdopodobnie mieszkają na jakiejś obcej nam planecie. Apka pozwala nam zrobić zdjęcie ze wspomnianymi osobnikami, a także zapoznać się z materiałami filmowymi. Co w tym złego? Już spieszę z wyjaśnieniami.

Pomysł na zdjęcia z animowanymi postaciami bardzo przypadł mi do gustu. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, iż możemy skorzystać jedynie z „usług” dwóch kreskówkowych gości. Resztę możemy odblokować, kupując dowolny odcinek kreskówki.

jamm1

Nie miałbym nic przeciwko płaceniu za oglądanie animowanych filmów, ale w Jelly Jamm za kilka odcinków trzeba zapłacić prawie 5 dolarów – to po pierwsze. Po drugie – jeden epizod trwa około jedenastu minut, co z pewnością nie jest rewelacyjnym wynikiem. Czy tylko ja uważam, że jest to zwyczajny rozbój w biały dzień?

W kwestii audiowizualnych aspektów nie można mieć żadnego „ale” do Jelly JammNie zmienia to jednak w ogóle faktu, iż nie warto – moim zdaniem – zawracać sobie głowy tą aplikacją. W Google Play są o wiele tańsze propozycje, które świetnie radzą sobie z zabawianiem dzieci.