iTrousers – czas na stworzenie… mechanicznych spodni!

0
851

Miałem okazję przetestować już kilka gier, w których trzeba było wcielić się w rolę wynalazcy, jednak zazwyczaj w tego typu produkcjach przyszło mi tworzyć machiny wojenne. I szczerze mówiąc nie sądziłem, że kiedyś nadejdzie dzień, gdy natrafię na coś w stylu iTrousers. A Wy – myśleliście sobie kiedyś, że przyjdzie Wam tworzyć… mechaniczne spodnie?

Pomysł na rozgrywkę, w której gracz pomaga głównemu bohaterowi przejść jak najwięcej metrów, nie wydaje się czymś wyjątkowym. Na pewno – mimo to – przyznacie, że iTrousers nie wydaje się produkcją taką samą, jak każda inna. W końcu nie na co dzień przychodzi nam tworzyć nowoczesne ubrania i robić to w iście kanciastym świecie.

torus

Nikt nie wyjaśnia zasad gry oraz tego, co dokładnie musimy zrobić. To dobrze, bo dzięki temu zmuszeni jesteśmy do myślenia i szukania własnego sposobu na ostateczny sukces. A o tym można mówić wtedy, gdy wirtualna postać zrobi w naszym wynalazku minimum pięć, sześć kroków.

Nie mamy bezpośredniego wpływu na to, jak porusza się ludzik występujący na ekranie. Kiedy już postanowimy zakończyć swoje prace nad spodniami, rozpoczynamy test, dotykając ekranu i czekamy na rezultaty. Na początku bardzo szybko będziecie widzieć, że coś jest nie tak, ale z biegiem czasu odkryjecie, że pojawił się w Was bardzo potrzebny instynkt, który pomaga dostrzegać błędy konstrukcyjne.

Jak ulepszamy – czy jak kto woli modyfikujemy – spodnie? Może zabrzmi to głupio, ale robimy to za pomocą suwaków odpowiadających za to, jak wysoko mają być położone nogi, pod jakim kątem ma być nachylona stopa i tak dalej, i tak dalej. Oczywiście, kierujemy zarówno lewą, jak i prawą nogą, a przed wypuszczeniem „obiektu” na trasę, możemy sprawdzić efekty pracy w czystej teorii.

iTrousers nie mamy mikropłatności, natomiast występują tu reklamy. Żeby nie zasłaniać nam okna gry, całkowicie zrezygnowano z bannerów dolnych bądź górnych. Raz na jakiś czas pojawiają się jedynie obrazki na całą powierzchnię wyświetlacza. Cóż, takie coś jeszcze jestem w stanie wybaczyć.