iTranslate Converse to aplikacja, która zrewolucjonizuje rynek językowy na całym świecie. Skąd takie stwierdzenie? Śmiem twierdzić, że skoro normalne słowniki języków obcych odeszły do lamusa, to prawdopodobnie ich internetowe wersje umrą śmiercią naturalną już wkrótce (przynajmniej w wersji rozmówkowej), bo opisywana aplikacja prezentuje się naprawdę dobrze!

Narzędzie działa prosto i wygodnie. Wystarczy wybrać jeden z 38 języków i… zacząć mówić, kierując dolną część smartfona do ust (chodzi o maksymalne zbliżenie mikrofonu). Po chwili aplikacja automatycznie przetłumaczy zdanie na wskazany język a jego treść zostanie wyrecytowana przez miłego lektora.

Jak to wygląda w praktyce? W zasadzie bardzo dobrze. Co prawda iTranslate Converse miewa problemy z rozpoznawaniem niektórych słów, ale w ogólnym rozrachunku dogadanie się nie jest problematyczne.

Pierwszy tydzień dostajemy w gratisie. Za narzędzie w wersji PRO zapłacimy 17,99 złotych za miesiąc, natomiast decydując się na subskrypcję roczną, nasze konto zostanie obciążone kwotą 179,99 złotych. Czy warto inwestować w ,,mówiącego” tłumacza? Część z Was zapewne odpowie, że tak, bo w końcu po co sobie utrudniać życie 🙂 Ja jednak pozostanę przy zdaniu, że póki człowiek ma styczność z innymi językami i jest zmuszony do mówienia, rozwija się. Ciężko to samo powiedzieć o automacie do tłumaczenia ,,człowieków” 🙂