Imgur – ciekawostki, śmieszne obrazki i inne

0
1196

Każdy z nas inaczej radzi sobie z nudą, ale prawdopodobnie wszyscy mamy podobne schematy. Tym, którzy odmóżdżają się przede wszystkim za pomocą obrazków na Kwejku oraz artykułów o różnych ciekawostkach, bez dwóch zdań powinno przydać się konto w aplikacji społecznościowej Imgur. Co to takiego jest? Dopiero co to odkryłem, ale bez wątpienia mogę już co nieco w tej kwestii napisać.

Przy pierwszym (i każdym kolejnym) uruchomieniu Imgur nic ani nikt nie męczy nas koniecznością zakładania konta. Nie możemy – co prawda – bez niego pisać komentarzy, wstawiać własnych materiałów i oceniać tych, które już zostały dodane, ale fajnie, iż nie jesteśmy przymuszani do rejestracji. Warto też dodać, że kiedy już się na nią zdecydujemy (co bardzo istotne), mamy do wyboru kilka opcji, łącznie z synchronizacją z kontami na portalach społecznościowych.

imgur1

Imgur to coś w rodzaju naszego rodzimego Kwejka. Dostępne tutaj zdjęciówki czy też animacje niekiedy zmuszają nas do refleksji, a niekiedy rozbawiają do łez. Jeżeli chcemy, możemy przeglądać wszystkie typy wirtualnych szpargałów, ale nie zabrakło również tutaj konkretnych działów.

Wpisy w Imgur to nie tylko coś do popatrzenia. Niemal każda fotka (albo GIF) zawiera komentarze tekstowe, dzięki którym możemy poczytać o ciekawych historiach ludzi czy też ich zwierząt. Jeżeli nie jesteście obecnie niczym zajęci, po prostu uruchomcie tę apkę i przekonajcie się sami, że nawet proste, króciutkie wzmianki o czyichś dzieciach albo znajomych mogą skutecznie pomóc zapomnieć o codzienności.

imgur

Zgodnie z tym, co już pisałem, osoby zarejestrowane w programie mają możliwość dodawania autorskich materiałów. Wszystkie notki mogą być przez innych komentowane oraz oceniane. Zasada w przypadku tej ostatniej czynności jest prosta: im więcej strzałek w górę, tym lepiej, a im więcej strzałek w dół, tym gorzej.

Jak pewnie się już domyśliliście, Imgur to angielski twór, tak więc nie ma tutaj mowy o języku polskim. Pamiętajcie jednak o tym, że apkę tworzą ludzie z całego świata, tak więc używane przez nich zwroty są dość potoczne, a co za tym idzie – łatwe do zrozumienia.