Idealo – idealna porównywarka cen

0
830

Nie jest trudno znaleźć w Google Play aplikację do porównywania cen. Niestety, wiele z tego typu narzędzi podaje niesprawdzone bądź rzadko aktualizowane dane. Jak sobie poradzić z tym problemem? Najlepiej pobrać apkę o nazwie Idealo, która w moim przypadku sprawdziła się dużo lepiej, niż jej przereklamowana konkurencja.

Za każdym razem, gdy uruchamiamy program Idealo, naszym oczom ukazują się polecane produkty z kilkunastu kategorii. To, co niemal od razu rzuciło mi się w oczy, to przejrzysty interfejs. Przyznam, że miałem już do czynienia z wieloma porównywarkami, lecz ta jako jedna z nielicznych nie przeraziła mnie swoim wyglądem i tysiącem ładnie wyglądających przycisków, które nijak miały się do szybkiego, praktycznego zastosowania.

Najważniejszą opcją dostępną w aplikacji jest bez dwóch zdań wyszukiwarka przedmiotów. To dzięki niej możemy sprawnie znaleźć interesujący nas produkt i  zobaczyć, jaka jest jego cena w kilkunastu sklepach. Zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Poszukiwania odbywają się na dwa sposoby. Albo w sposób tradycyjny, czyli tekstowy, albo oparty na skanerze kodu kreskowego. Ten drugi szczególnie przydaje się na zakupach poza domem, kiedy interesujący nas towar mamy w rękach, lecz nie chcemy za niego przepłacić.

Dla tych, co nie są zdecydowani na konkretną rzecz, a po prostu szukają czegoś w danej kategorii, przygotowano przeglądarkę produktów. Dostępnych w Idealo działów jest wiele. Znajdzie się tu coś dla każdego: fanów sprzętu komputerowego, drogich ciuchów oraz zapalonych ogrodników czy kierowców.

Strona poświęcona przedmiotowi zawiera listę cen w sklepach, dane techniczne oraz zakładkę, gdzie znaleźć można wykres ukazujący nam kształtowanie się wartości przeglądanego przedmiotu. Wbrew pozorom, ta ostatnia opcja wcale nie jest pozbawiona sensu i przydaje się w wielu sytuacjach.

Pisząc o Idealo, nie można nie wspomnieć o dostępnym w aplikacji budziku cen. Do czego on służy? Jak nietrudno się domyślić, informuje nas o zmianach wartości konkretnej rzeczy.

Co jeszcze zaliczyć możemy do zalet programu? Na pewno to, że działa zarówno w pionie, jak i poziomie, dzięki czemu można korzystać z niego i na kanapie, i przy biurku 🙂 .