Ice Hockey 3D – bierz kij do ręki i ruszaj do walki!

0
684

Ice Hockey 3D to w ostatnim czasie jedna z najpopularniejszych gier w Google Play. Biorąc po uwagę, że sporty zimowe nie cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, jak chociażby piłka nożna, postanowiłem przekonać się, dlaczego ludzie tak bardzo polubili twór studia Mouse Games. Jeżeli również i Was to intryguje, nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do pozostania przy lekturze tego wpisu.

Nie będę ściemniał, że jestem wielkim fanem NHL i oglądam każdy mecz tych rozgrywek. Szczerze powiedziawszy, w hokeju nie interesują mnie nawet mistrzostwa, choć kiedy takowe się odbywają, lubię wiedzieć, kto króluje, a kto stacza się na dno. Oczywiście, nie piszę tego po to, by Was zanudzić. Chcę jednak, abyście wiedzieli, iż Ice Hockey 3D to produkcja przeznaczona dla każdego, nawet fana piłki nożnej.

To co zasługuje na sporą uwagę,  to przede wszystkim grafika. Trzeba przyznać, że jak na grę, która zajmuje w smartfonie bardzo mało miejsca i pobiera się dosłownie w kilka sekund, Ice Hockey 3D wygląda naprawdę bardzo dobrze. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że jest lepsza od niektórych dzieł bardziej znanych producentów, chociaż pewnie nie każdy z Was podzieli moją opinię na ten temat.

Oczywiście, ludzie z Mouse Games nie pokusili się o wykup licencji NHL, dlatego też zespoły występujące w Ice Hockey 3D to tylko zmyślone odpowiedniki prawdziwych ekip. Absolutnie nie przeszkadza to w miłym spędzeniu czasu. Szczerze powiedziawszy, ani przez moment nie odczułem tego, że kieruję zupełnie nieznanymi zawodnikami, chociaż – jak pisałem – do fanów hokeja to ja nie należę.

Ice Hockey 3D pozwala nam na rozgrywkę w trzech trybach zabawy. Jeden z nich to mini-gra, w której mamy okazję zmierzyć się z rywalem w tzw. cymbergaju, natomiast dwa pozostałe to kolejno – Szybki Mecz i Mistrzostwa. Jako że nazwy mówią same za siebie, raczej nie ma sensu tłumaczyć, co do czego tutaj służy i kiedy powinno się zdecydować na konkretny wariant.

Można na początku gubić się nieco w sterowaniu, ale tak to już w grach sportowych jest, że ciężko wykonywać wszystko jednym czy dwoma przyciskami. Niestety, wpis muszę zakończyć niemiłym akcentem. W Ice Hockey 3D mamy do czynienia z limitem meczów, który po pięciu rozegranych „partiach” zmusza nas do zastopowania, bądź skorzystania z mikropłatności.