Hungry Gows – ciasteczkowi kosmici w pułapce z gumy

0
717

Hungry Gows nie mamy do czynienia z tradycyjnymi kosmitami, jakich spotkać można w większości gier. Jeżeli zatem lubicie ufoludki w dosłownym tego słowa znaczeniu, na pewno będziecie lekko zawiedzeni. Nie skreślajcie jednak wspomnianej produkcji zbyt wcześnie i pamiętajcie, że nie o bohaterów, a rozgrywkę chodzi w głównej mierze. A w przypadku tej drugiej musicie przygotować się na typowo łamigłówkowe wyzwanie!

Stworki występujące w Hungry Gows wyglądają trochę jak ciasteczka albo chmurki, ale są niczym innym jak kosmitami, którzy przylecieli na naszą planetę ze względu na… swój nieziemski głód. Nie wiemy dokładnie, co takiego chcą zjeść, jednak daje nam się jasno do zrozumienia, że musimy coś z tym zrobić. Co dokładnie? Za chwilę wszystkiego się dowiecie.

c1

W pierwszej planszy na ekranie pojawia się trójka bohaterów. Naciskamy na jednego z nich, drugiego i trzeciego, dzięki czemu… zdobywamy trzy gwiazdki i przechodzimy do kolejnego poziomu. Łatwa gra? Absolutnie nie. Wystarczy, że przebrnięcie przez pierwszych dziesięć plansz, a przekonacie się na własnej skórze, że Hungry Gows to nie lada wyzwanie.

Zgodnie z tym, co napisane jest w tytule, kosmici w grze przylepieni są do swego rodzaju gumy. Naszym zadaniem jest niszczyć potworki w taki sposób, by straciły życie. Przysłowiowe „ale”, czyli nasza główna przeszkoda, jest takie, że nie wszystkich wrogów możemy wyeliminować jednym dotknięciem, a cel uznaje się za zrealizowany dopiero wtedy gdy zniszczymy stworka, a nie go utopimy.

Autorzy opisywanej gierki przygotowali kilka typów bohaterów. Różnią się oni od siebie kolorami. Podstawowe, a więc te „przystrojone” na niebiesko, są najłatwiejsze. Kolejne wymagają od nas coraz więcej, zmuszając nas tym samym do kreatywnego korzystania z otoczenia, na przykład, wystających, ostrych kolców albo kołujących się skał.

c2

 W sumie do przejścia mamy w Hungry Gows ponad 100 poziomów. Osadzone są one w różnych rozdziałach, które są świetną okazją do, między innymi, wykonywania przygotowanych dla nas achievementsów.

Grafika i dźwięki zastosowane w apce każdemu miłośnikowi kolorowych klimatów powinny przypaść do gustu. Warto pochwalić także producentów gry za to, że stworzyli w niej system podpowiedzi oraz umożliwili nam… stworzenie kosmity z wybranego przez nas zdjęcia. Niestety, ta ostatnia usługa kosztuje prawie 2 dolary, co – moim zdaniem – jest nieco wygórowaną ceną.