Hop Swap to nowa gra studia Nitrome. Jak wiecie, bardzo cenię tych twórców z wielu względów. Przede wszystkim nie kopiują i stwarzają fantastyczne warunki do dobrej zabawy – czasem tylko na kibelkowe posiedzenia, a czasem także na dłużej – w tym przypadku mamy do czynienia z opcją numer 2.

hop-swap-aplikacje-android-w-google-play

Żeby zacząć zabawę, należy obejrzeć krótką historyjkę. Po chwili pojawiamy się na planszy jako niebieski, średnio kształtny stworek i pędzimy przed siebie, omijając kolce, niebezpieczne stworzenia i zbierając diamenty z różnych, często skrywanych miejsc.

Co ciekawe, twórcy Hop Swap stworzyli platformówkę, która osadzona jest w świecie, który działa w dwóch płaszczyznach. Możemy grać po jednej stronie, jak i po drugiej – do góry nogami. W przypadku opisywanej aplikacji jest to bardzo dosłowne, bowiem główny bohater nie posiada rąk 🙂

dd

Sterowanie to przesuwanie palcem po ekranie w celu wymierzenia kierunku biegu naszej postaci a także miejsca wykonania skoku. Dość istotne jest to, że nasz bohater nie może się zatrzymać. Bez przerwy pędzi, jakby był podpalany. Dzięki temu mamy wrażenie, że gra jest wyjątkowo dynamiczna.

Co pewien czas możemy skorzystać z automatycznego zapisu. W tym celu odpalamy reklamę, bądź wydajemy kilka drogocennych diamentów. To zdecydowanie rozsądny sposób na zarobienie w aplikacji a niezrażanie do siebie gracza, który nie lubi ciągle wyskakujących reklam. Szczerze polecam 🙂