Hitap Keyboard – klawiatura, która jest w stu procentach dla Ciebie

0
827

Można znaleźć wiele powodów, dla których warto zrezygnować z domyślnej, androidowej klawiatury. Daleki jestem od propagowania teorii głoszących, że Google na każdym kroku nas śledzi i zapisuje wszystko, co napisaliśmy do znajomych, ukochanej czy członków rodziny. Zajmijmy się więc wyglądem. Zwykłej klawiatury w smartfonie zmieniać nie można, a tę z apki Hitap Keyboard – tak! Czy to Was przekonuje do przesiadki?

Nie lubię zwykłej klawiatury w Androidzie, dlatego jestem dość na bieżąco jeśli chodzi o różne alternatywy. Hitap Keyboard to program, z którego korzystam na co dzień, dlatego tym bardziej jest mi bliski. I chciałbym, żeby jak najwięcej osób się o nim dowiedziało.

keybo

Mimo że jestem gadżeciarzem, nie piszę zbyt wiele SMS-ów ani wiadomości. Wolę dzwonić, tak więc nie szukam wyjątkowo szybkich sposobów na wpisywanie tekstu. Dla mnie ma być przede wszystkim prosto, intuicyjnie i bez problemów z działaniem.

Hitap Keyboard bardzo łatwo wpasować do systemu. Instalujemy, wybieramy w ustawieniach domyślną apkę służącą do „klawiaturowania” i gotowe. Nie zdarzyło mi się jeszcze ani razu, by smartfon zbuntował się przed wysunięciem niestandardowego panelu albo żeby wyświetlił mi jakąś informację o błędach. Nie mówię, że jest to apka pozbawiona wad, ale na pewno w przypadku innych narzędzi tego typu miałem więcej problemów.

Opisywany program oferuje ponad 80 słowników, ale Was pewnie najbardziej interesuje to jak działa nasz rodzimy. Jak dla mnie – jest dobrze. Tak jak pisałem, nie wysyłam zbyt wiele wiadomości, więc program nie miał za wiele do zapamiętywania, ale śmiało mogę ogłosić, że na Hitap Keyboard jeszcze ani razu się nie zawiodłem i nigdy nie wysłałem znajomemu jakiegoś niepotrzebnego, niezauważonego „babola”.

Na koniec coś może nie najważniejszego, ale dość istotnego – wygląd. W Hitap Keyboard mamy kilkanaście naprawdę fajnych skórek upiększających wygląd klawiatury. Jest trochę klasyki, trochę „pikselozy” i trochę słodkości. Innymi słowy – każdy znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej, że poza domyślnymi nakładkami mamy też do dyspozycji dział personalizacji, gdzie można zrealizować osobistą wizję idealnie wyglądającego narzędzia do wprowadzania tekstu.