Highway Racer – chcesz się przejechać, mała?

0
682

Nienawidzę ludzi, którzy nie potrafią umiejętnie wyprzedać samochodem, a mimo to cały czas to robią, nie zwracając uwagi na hałasujące wokół nich klaksony. Mimo że cały czas nie rozumiem, dlaczego kierowcy decydują się na tego typu ruchy, odkryłem, że wciskanie się między samochodami to naprawdę fajna zabawa. Pokazała mi to gra Highway Racer.

W Highway Racer mamy okazję kierować sportowym samochodem i mknąć przez wielopasmową autostradę, starając się nie spowodować żadnego wypadku. W grze liczy się nie tylko to, jaki dystans udało nam się przejechać, lecz także – a raczej przede wszystkim – nasze konto punktowe, które powiększa się z każdym „kaskadersko” ominiętym pojazdem.

Do wyboru mamy cztery drogi, które występują jako jednokierunkowe, dwukierunkowe oraz o kierunku przeciwnym do naszego. Na samym początku dobrze jest potrenować na szosie, gdzie wszystkie samochody jadą w tę samą stronę. Dopiero później możemy pozwolić sobie na urozmaicenie zabawy i staranie się o jak najlepsze osiągi.

Gra Highway Racer pozwala nam kierować kilkoma modelami pojazdów. Oczywiście, tylko ten podstawowy dostępny jest za darmo. Każdy kolejny możemy kupić za wirtualną kasę. Im bryka droższa, tym lepsze parametry techniczne nam oferuje. Warto wspomnieć, że każdy samochód możemy zupełnie za darmo przemalować, a także wymienić w nim felgi.

Domyślne sterowanie oparte jest na akcelerometrze. Możemy jednak zdecydować się na skorzystanie z tradycyjnych wirtualnych przycisków oraz pedału gazu i hamowania. Osobiście wybrałem tę drugą opcję. Czujnik ruchu w moim przypadku nie spisywał się najlepiej. Doceńcie to, że piszę prawdę. Naprawdę ciężko jest facetowi przyznać się do tego, że nie umiał jeździć ;).

Highway Racer znaleźć można globalny ranking wyników oraz system zadań pobocznych, które skutecznie zatrzymują nas przy grze w momencie, gdy zaczyna dopadać nas nuda. Mimo że apka nie oferuje nam w sumie niczego oryginalnego, naprawdę potrafi wciągnąć. Przekonałem się o tym na własnej skórze.

Jak graficznie jest z opisywaną grą? Ciężko to jednoznacznie stwierdzić. Wprawdzie nie jest z wyglądem rewelacyjnie, ale jestem daleki od krytykowania. W końcu czy każda gra naprawdę musi lśnić trójwymiarem, by była godna polecenia?