Heroes of War: Orcs vs Knights – wybierz ciemną stronę Mocy, synu!

0
629

W grach osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen, zazwyczaj stajemy przed wyborem między dobrą a złą stroną Mocy. W przypadku produkcji Heroes of War: Orcs vs Knights sytuacja jest nieco inna, choć również i tutaj musimy się zdecydować czy wolimy pomagać złym i przebiegłym, czy raczej postawimy na sprawiedliwych i mądrych.

Mobilne dzieło studia Nexon jest strategią, opowiadającą o odwiecznej wojnie pomiędzy Orkami a ludźmi. Ci drudzy występują tutaj po prostu jako rycerze, a przedstawiani są jako istoty o zdolnościach w zarządzaniu oraz  bogatej wiedzy. Oczywiście, to my decydujemy o tym, komu będziemy chcieli pomóc. I chwała twórcom Heroes of War: Orcs vs Knights, że dali nam odpowiednie narzędzia do podjęcia słusznej decyzji.

Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki napadamy na dwie, treningowe wioski. Jedna z nich należy do zielonych stworów z wystającymi zębiskami, natomiast druga to ta „ludziowa”. Kiedy już zobaczymy, co potrafią żołnierze każdej ze stron, podejmujemy decyzję. Jak pewnie się domyślacie, nie każdy jest z niej zadowolony, przez co już na starcie zarabiamy wielu nowych wrogów.

Najprościej rzecz ujmując, Heroes of War: Orcs vs Knights stawia przed nami cel rozbudowania naszego prywatnego, wirtualnego obozu. Nie chodzi jednak tylko o to, by dbać o wydobywanie jak największej ilości surowców oraz złota. Musimy pamiętać również – a może nawet przede wszystkim – o tym, że tylko dbając o wojsko, jesteśmy w stanie osiągać pożądane rezultaty.

W grze występuje kilka rodzajów budowli. Niektóre służą do obrony terenu, inne dają nam okazję do rozbudowy liczebności żołnierzy, a są też i takie, co przede wszystkim pozwalają nam się bogacić. I nie tylko o złocie tutaj mowa, gdyż równie ważny w Heroes of War: Orcs vs Knights jest olej. To dzięki niemu możemy, na przykład, ulepszać typowo „surowcowe” miejscówki.

Produkcja Nexona oferuje coś zarówno dla ludzi lubiących grać w pojedynkę, jak i tych, co wolą Multiplayer. Kampania jednoosobowa do zbyt długich nie należy, ale na pewno jest świetną alternatywą w sytuacjach, kiedy jesteśmy jeszcze zbyt słabi, by stawić czoła realnym przeciwnikom.

Audiowizualnie Heroes of War: Orcs vs Knights niczym szczególnym się nie wyróżnia. Po dziele popularnego studia spodziewałem się czegoś więcej, ale dobre chociaż i to, iż opisywana strategia nie odbiega jakością wykonania od swoich konkurentów.