Help Me Fly – samolot podróżujący po klockach

0
595

Nie wszystkie gry, w których najważniejszym elementem jest samolot, to strzelanki osadzone w realiach drugiej wojny światowej czy innych międzynarodowych lub międzygalaktycznych konfliktach. Niekiedy, aby w jakiejś apce polatać, potrzebna jest przede wszystkim umiejętność myślenia. Najlepszym przykładem tego typu produkcji jest Help Me Fly.

Help Me Fly główną rolę odgrywa czerwony samolot kierowany przez potężnego faceta w retro nakryciu głowy i goglach podobnych do tych, jakie noszą skoczkowie narciarscy. Nic więcej w kwestii fabuły nie jestem Wam w stanie napisać, bowiem autorzy gry w ogóle się o nią nie pokusili. Akcja toczy się na jakiejś szachowniczej planszy, a nasze zadanie polega na doprowadzeniu samolotu do baterii. Tak sobie myślę, może wspomniana maszyna latająca to tylko zabawka, której właśnie kończy się moc? W sumie to ma sens.

fly

Na każdej planszy przygotowanej dla nas w grze – zgodnie z tym, co już pisałem – musimy dotrzeć do baterii. Do wykonania zadania potrzeba nam przede wszystkim porozrzucanych po wirtualnym świecie czerwonych prostokątów (przypominających drewniane klocki). To one stanowią swego rodzaju pomost między samolotem a źródłem energii.

Początkowo w Help Me Fly musimy bacznie zwracać uwagę jedynie na samą baterię. Później do gry wkraczają przeszkadzajki, przez które musimy się nieźle nakombinować, by wykonać zadanie. Bo nie tylko o dotarcie do mety tutaj chodzi. Trzeba tu także zbierać gwiazdki, a to – wierzcie mi lub nie – wcale do prostych czynności nie należy.

W sumie do przejścia mamy w apce 90 leveli, co daje nam ponad 200 gwiazdek do zebrania. Biorąc pod uwagę, że gra jest bezpłatna, uważam, iż nie ma co narzekać na dostępną w niej ilość plansz. W zupełności wystarcza ona na kilka dni kilkudziesięciominutowej zabawy.

Co mogę napisać o grafice i dźwiękach? Według mnie, dzieło studia Funtomic wypada bardzo dobrze. Plansze są kolorowe i wbrew pozorom nie przeszkadza fakt, iż osadzone są w bliżej nieokreślonym miejscu. Jeśli chodzi o efekty dźwiękowe, poza buczeniem silnika tak naprawdę niewiele w Help Me Fly słychać. Niemniej uważam, iż gra jest godna zainteresowania!