Hello SMS – wiadomości tekstowe w modernistycznym stylu

0
753

Jedni wolą systemową aplikację do odbierania i wysyłania SMS-ów, a inni – robią wszystko, byleby tylko czymś ją zastąpić. Jeżeli bliżej Wam do tej drugiej grupy osób, na pewno zainteresujecie się programem Hello SMS, który jest według mnie jednym z najlepszych w swojej kategorii.

To, co w Hello SMS rzuca się na pierwszy rzut oka, to bez dwóch zdań interfejs. Aplikacja prezentuje się nadzwyczaj nowocześnie. Mamy w niej do czynienia z panelem bocznym, gdzie znajdują się kółka symbolizujące konwersacje z konkretnymi osobami, a także główny ekran, w którym wyświetlają nam się wiadomości.

helo

Autorzy programu postawili na minimalizm. Nie dostrzeżemy w nim wielu kolorów. Okno rozmowy składa się z tekstów w białym i szarym kolorze (tak jest w trybie nocnym). Nieco więcej barw dostrzec można we wspomnianym przeze mnie panelu, gdzie znajdują się kółeczka konkretnych osób. Warto wspomnieć, że każdy znaczek osoby zawiera albo jej zdjęcie (jeśli jesteśmy w jego posiadaniu), albo inicjały. Te drugie generowane są automatycznie. Jeżeli, na przykład, mamy zapisanego Jana Kowalskiego, pojawia się on jako „jk”.  Według mnie, jest to bardzo wygodne.

Wprowadzanie tekstu w Hello SMS jest możliwe dzięki klawiaturze systemowej. Program dodaje nam do niej jedynie własne emotikonki, które są podzielone na sześć różnych kategorii. Oczywiście, większość z nich wyświetla się jedynie u osób, które posiadają zainstalowaną tę samą aplikację. Nie jest to żadna wada, bowiem tak jest w każdym programie i nic z tym zrobić nie można.

helo1

Pisząc o wprowadzaniu słów w apce, warto też wspomnieć o dostępnym w niej przycisku do szybkiego wysyłania obrazków. Hello SMS wyświetla nam w jednym miejscu wszystkie zdjęcia, jakie są zapisane w pamięci naszego telefonu, co pozwala nam stworzyć MMS-a w dosłownie kilka sekund.

Program zawiera dwie skórki. Jedna z nich to tzw. tryb nocny, gdzie tło ekranu jest ciemne, druga to ta standardowa, gdzie czarny kolor zastąpiony jest przez biały.

Hello SMS w praktyce sprawuje się bardzo dobrze. Jedyną wadą tej apki wydaje się być brak polskiej wersji językowej. Na szczęście, odczuć to można jedynie wtedy, gdy szperamy w opcjach, a to przecież zdarza się bardzo rzadko.