HejtStop – zamaluj to, co obraża innych

0
917

Nietrudno w mieście – tym mniejszym i nieco większym – znaleźć obraźliwe bohomazy na murach adresowane do różnych narodowości, wyznawców religii czy kibiców klubu sportowego. Można się tylko temu przyglądać i narzekać pod nosem albo zrobić z tym porządek. Jak? HejtStop i wszystko jasne!

Nie wszyscy traktują poważnie aplikację HejtStop. Niektórzy za jej pośrednictwem próbują sprzedać telewizor albo oddać babcię, ale idea opisywanego programu bez wątpienia jest warta odnotowania. Oczywiście, możemy zarzucać twórcom programu propagowanie donosicielstwa i tak dalej, ale przecież mamy obywatelski obowiązek informować o tym, gdzie łamano prawo (a obrażanie, korzystanie z symboli faszystowskich i tak dalej jest karane). I mam nadzieję, że co do tego nikt nie ma wątpliwości.

hejt1

Niestety, HejtStop nie działa tak, jak sobie to wymarzyłem. Ekran główny powitał mnie wpisami z Krakowa, Kielc oraz Szczecina, a przecież mieszkam daleko od tych miejscowości, a usługi lokalizacji mam włączone przez całą dobę. Apka wyjątkowo słabo radzi sobie z namierzaniem i trzeba to podkreślić podwójną krechą.

Aktywność użytkowników także pozostawia wiele do życzenia. Nowe wpisy dodawane są bardzo rzadko i to nawet w tych największych miastach. Może za to cieszyć, iż wiele ze starych wpisów otrzymało status „Zamalowano”, co może świadczyć o dużej skuteczności mobilnych interwencji.

hejt

Żeby nie było, że narzekam, a sam nic nie robię. Dla próby – i nie tylko – postanowiłem dodać zdjęcie do HejtStop. Wszystko poszło sprawnie. Cykamy zdjęcie, wpisujemy to, co najważniejsze, a reszta załatwiana jest za nas. Szkoda tylko, że do niemal wszystkiego potrzebne jest tu dokładne położenie. No, dobrze, to wydaje się normalne, ale żeby nie można było wpisać ulicy ręcznie? Tego nie rozumiem, bo przecież nie zawsze mamy ochotę odpalać GPS.

HejtStop pobierzecie z Google Play za darmo. Wypróbujcie, dobrze się porozglądajcie po opcjach i zastanówcie się, czy nie warto aktywnie w niej działać!