Hearthstone Heroes of Warcraft – świetna karcianka od samego Blizzarda!

1
608

Jeszcze około pół roku temu w grę Hearthstone Heroes of Warcraft mogli grać jedynie posiadacze klasycznych komputerów osobistych. Na szczęście, pracownicy Blizzarda zrozumieli, iż dzisiejszym światem rządzą przede wszystkim urządzenia mobilne. W ten oto sposób wspomniana produkcja zadebiutowała na początku na systemie iOS, natomiast w środową noc pojawiła się również na Androidzie. Co najważniejsze, dostępna jest już w naszym kraju, a nie tylko w Australii i Nowej Zelandii, jak miało to miejsce na samym początku debiutu w Google Play.

Czym jest produkcja Hearthstone Heroes of Warcraft? Niepozorną karcianką, która osadzona jest w uniwersum Warcrafta. Tej ostatniej gry raczej nikomu z Was przedstawiać nie trzeba, bo jest to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych tytułów stworzonych przez Blizzarda. W wątki fabularne w tym przypadku nie będziemy się jednak wdawać. Kto będzie chciał, na pewno to zrobi, natomiast reszta przejdzie od razu do gry. I nie ma się co dziwić.

Niestety, Blizzard swoim najnowszym mobilnym dziełem na Androida już pierwszego dnia zrobił sporo zamieszania. Wszystko dlatego, że Hearthstone Heroes of Warcraft dostępne jest tylko na sprzęcie posiadającym ekran o przekątnej 6 cali lub więcej. Oznacza to, że nie zagrają sobie w tę karciankę ani posiadacze phabletów ani flagowców, które zazwyczaj mają już ponad 5 cali, ale to przecież w tym przypadku za mało.

Na samym początku naszej przygody z Hearthstone Heroes of Warcraft przychodzi nam wybrać jednego z głównych bohaterów. Warto zastanowić się nad tym wyborem, ponieważ to on ma wpływ na to, jakich kart będziemy mogli używać podczas rozgrywki. Wyraźnych faworytów nie ma, gdyż tak naprawdę każdy zestaw posiada swoje wady i zalety. Karcianki mają jednak to do siebie, że w nich liczą się umiejętności i strategia, a więc żeby zostać mistrzem potrzeba czasu i z całą pewnością cierpliwości.

Gra Hearthstone Heroes of Warcraft pozwala nam na zabawę z komputerowym rywalem, ale oczywiście to przede wszystkim tryb PvP jest powodem, dla którego powinniście sięgnąć po tę produkcję. Warto wspomnieć również o tym, iż Androidowa wersja dzieła Blizzarda otrzymała ciekawą funkcję obserwacji karcianych rywalizacji.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w opisywaną gierkę chociażby na PC-ie, teraz zdecydowanie musicie nadrobić zaległości. Nie martwcie się przy tym Waszą nieznajomością zasad. Dzięki zrozumiałemu i humorystycznemu samouczkowi wszystkiego się dowiecie i nic poza chęciami nie będzie Was ograniczało w zostaniu najlepszym graczem regionu albo i nawet świata!

Oczywiście, żeby zagrać w Hearthstone Heroes of Warcraft potrzebujemy konta założonego na stronie Battle.net oraz stałego dostępu do sieci. Bez chociażby jednego z tych elementów zabawa nie jest możliwa.