Head Soccer La Liga – twarda głowa Messiego

0
897

Nie jestem tutaj po to, by oceniać styl piłkarzy występujących w polskiej Ekstraklasie. Mimo to bardzo bym chciał, żeby osoby odpowiadające za jej organizację, mieli podobne pomysły, co ich koledzy z Hiszpanii. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie poznacie, czytając więcej na temat gry mobilnej Head Soccer La Liga.

Jeżeli nie interesujecie się piłką nożną, krótkie szkolenie: La Liga, o której mówi nam tytuł opisywanej gry, to najwyższa klasa rozgrywkowa w Hiszpanii. Barcelona, Real Madryt i inne znane kluby występują właśnie w niej i to co roku ona wyłania nam mistrza tego kraju. Nie ma co jednak pisać na ten temat więcej. Zajmijmy się tym, czym powinniśmy.

W grze Head Soccer La Liga nie rozgrywamy tradycyjnych meczów. Pojedynki odbywają się tutaj „jeden na jednego”, ale nie oznacza to, że trzeba biegać po całym boisku, a przy okazji straty piłki, szybko robić w tył zwrot i „sprintować”. Polem rozgrywki jest tutaj bowiem bardzo mała murawa, natomiast większość naszych ataków i działań defensywnych wykonuje się… głową. Brzmi to być może nieco głupio, ale naprawdę ma sens. Wierzcie lub nie.

Sterowanie opiera się w apce na wykorzystywaniu dotykowych przycisków. Te po lewej stronie pozwalają nam kierować piłkarzem, a po prawej – służą do wykonywania strzałów, skakania oraz używania power-upów. Jeżeli chodzi o te ostatnie, te podstawowe dostępne są za darmo (ale nie cały czas!), ale dla bardziej wymagających przygotowano też te bardziej „wypasione”, które wiążą się z wydawaniem prawdziwej kasy.

Co na pewno nie będzie dla Was żadnym zaskoczeniem, w Head Soccer La Liga znajdują się wszystkie zespoły występujące w hiszpańskiej ekstraklasie. Z racji tego, że do każdego klubu przypisano więcej niż jednego zawodnika, nie jesteśmy zmuszani tylko do korzystania z usług największych gwiazd, na przykład, Messiego czy C. Ronaldo.

Wszystkie cechy naszych zawodników możemy udoskonalać. Do tego także potrzebne są mobilne pieniądze, ale zdobywanie ich nie jest jednoznaczne z korzystaniem z mikropłatności, a jedynie wygrywaniem meczów.

Ogromną zaletą Head Soccer La Liga jest fakt, iż mamy tu okazję sprawdzić się nie w jednym czy dwóch, lecz aż czterech trybach rozgrywki. Pierwszy z nich to zwykły mecz towarzyski, drugi to sezon, trzeci system pucharowy, a czwarty – Surival, gdzie bijemy rekordy meczów wygranych pod rząd.

PS. Myślicie, że doczekamy się kiedyś polskiej edycji tego typu gry?