GUNSHIP BATTLE : Helicopter 3D – ma ktoś ochotę polatać i postrzelać?

0
676

Gra GUNSHIP BATTLE : Helicopter 3D zabierze Was w samo serce konfliktów wojennych i będzie wymagało, by za pomocą jednego śmigłowca przechylić szalę zwycięstwa na odpowiednią stronę. To nie jest najłatwiejsza misja, ale z pewnością znajdzie się wielu śmiałków, którzy spróbują stawić jej czoło. A co z Wami – stchórzycie czy nie?

W produkcji GUNSHIP BATTLE : Helicopter 3D nie będziecie mieli okazji pokierować typowym żołnierzem z karabinem maszynowym czy snajperskim. Mimo to, helikoptery są tutaj również wyposażone w mniej lub bardziej skuteczne bronie, tak więc od strzelania na pewno się nie wymigacie.

gunsh

Cała zabawa w GUNSHIP BATTLE : Helicopter 3D rozpoczyna się od solidnego, kilkuetapowego treningu, dzięki któremu uczymy się sterowania oraz korzystania z dostępnych maszyn do zabijania. Inaczej mówiąc, sprawdzamy wszystko w czystej praktyce, tak aby podczas pierwszej poważnej misji zbyt szybko nie wywiesić białej flagi.

Jeżeli chodzi o standardowe zadania, to w opisywanej gierce wszystko sprowadza się głównie do niszczenia określonych celów.  Czasem trzeba zniszczyć parę helikopterów, czasem statków, a czasem zbiorników z paliwem. Stojące przed nami cele na swój sposób są zróżnicowane, ale jeżeli ktoś określiłby je mianem monotonnych pewnie też miałby w tym trochę racji.

W grze zarabiamy pieniądze, a za wzorowo spełnione rozkazy dowódcy odblokowujemy zupełnie nowe poziomy i tryby rozgrywki. Jestem przekonany, że nie zawiedziecie się ani działem z tzw. Raidami ani z planszami stworzonymi na podstawie współczesnych międzynarodowych konfliktów.

Można by było pisać naprawdę długo o tym, jakie gadżety znajdują się w sklepiku dla graczy, albo nieco bardziej szczegółowo opowiedzieć o misjach. Gdybym jednak zbyt wiele Wam zdradził, nie mielibyście niespodzianki, a przecież to jest w tym wszystkim najważniejsze.

Musicie przede wszystkim mieć świadomość, że w GUNSHIP BATTLE : Helicopter 3D czeka na Was dość oryginalny system sterowania. Akcelerometrem wyznaczamy kierunek lotu, natomiast przyciskami ruszamy do przodu bądź do tyłu, a także wykonujemy ataki. Dla miłośników bardziej konwencjonalnych reguł, przygotowano też wirtualną konsolkę, jednak – moim zdaniem – korzystanie z niej nie wiąże się z żadną większą frajdą.