Groove Coaster 2 – klaszcz w rytm muzyki i zdobywaj punkty!

0
582

Produkcja mobilna Groove Coaster 2 z pewnością jest stworzona dla miłośników muzyki, a jej walory doceni każdy, kto lubi spędzać długie godziny nad Guitar Hero i tym podobnymi. Niestety, mimo kilku naprawdę dobrych pomysłów, autorzy wspomnianej gierki nie uniknęli też kilku wpadek, które dla niektórych z Was mogą się okazać niewybaczalne.

Groove Coaster 2 pobiera się z Google Play w kilka sekund, ale przy pierwszym uruchomieniu automatycznie zgrywane są z serwera dodatkowe dane. Jakby tego było, przed rozpoczęciem każdej nowej planszy zawsze dochodzi do ściągania następnych „świeżych” plików. Wiecie, co to oznacza? Owszem, możemy zapomnieć o grze, nie będąc w zasięgu internetu.

groove

Nie jestem jedyny na świecie, któremu w Groove Coaster 2 do gustu nie przypadło również  menu, a raczej jego konstrukcja. Widać, że starano się zrobić wszystko, by interfejs wyglądał nowocześnie i tak, jakby to powiedzieć,… elektronicznie. Na swój sposób udało się to, ale przejrzystość zdecydowanie kuleje i zasługuje na szkolną dwóję na „szynach”.

Zabawa w grze polega wykorzystywaniu odpowiednich elementów planszy do odgrywania różnych dźwięków pasujących do lecącej w tle muzyki. W przeciwieństwie do Guitar Hero i jemu pokrewnych, musimy robić tu znacznie więcej niż tylko dotykać ekran w odpowiednim momencie. Czasem należy wykonać gest z prawej do lewej strony wyświetlacza, a czasem przez kilka sekund stukać i to najszybciej jak się da.

groove1

Bardzo ciekawym pomysłem jest wykorzystanie w rozgrywce mikrofonu. Jeżeli nie chcemy korzystać ze standardowych metod, możemy zamiast dotykania wybrać klaskanie i śpiewanie. Nie mam talentu, więc taka opcja w moim przypadku odpada. Na pewno jednak niektórzy się na nią skuszą.

Ludzie mają różny gust muzyczny, dlatego ciężko jest mi powiedzieć, na ile Groove Coaster 2 Wam się spodoba. Osobiście nie przepadam za dyskotekowymi rytmami w stylu techno (bum, bum, bum – co w tym fajnego?!), a więc już po kilku minutach spędzonych z tą apką wiedziałem, że nie zagrzeję w niej miejsca zbyt długo. Niemniej, jest ona całkiem niezła, nawet mimo paru wad.