Groopic – samowyzwalacz już nie będzie potrzebny

0
755

Jesteście ze swoim partnerem, bądź też po prostu bliskim przyjacielem, w bardzo ładnym miejscu i postanawiacie zrobić sobie wspólne zdjęcie. Niestety, to totalne odludzie, a więc poza Wami ciężko znaleźć jest jakąkolwiek duszyczkę. Wprawdzie w smartfonie mamy opcję samowyzwalacza, ale przecież bez statywu czy innej podpórki jest ona całkowicie bezużyteczna. Co w takiej sytuacji zrobić? Są dwie możliwości – albo zrezygnować z fotki grupowej i zrobić dwie oddzielne, albo po prostu zainstalować na smartfonie apkę Groopic.

Groopic dowiedziałem się dosyć przypadkowo. Nie pamiętam już dokładnie jak, ale na pewno nie przeczytałem o nim w żadnym serwisie branżowym ani tym bardziej nie usłyszałem od swoich znajomych. To trochę dziwne, że apka jest mało popularna. Nie wiem, czy to tylko ja nie umiem na tyle korzystać w Photoshopa, by do zdjęcia wkleić postać tak, aby wyglądała naturalnie, czy może po prostu są inne tego typu programy, a mi nie było dane ich wypróbować. Myślę, że nigdy nie uzyskam odpowiedzi na to pytanie. Nie zmienia to jednak faktu, iż Groopic to naprawdę cwany program.

gropic

Tak jak pisałem, opisywana apka pozwala nam – kolokwialnie mówiąc – dwa zdjęcia połączyć w jedno, tak aby osoba robiąca zdjęcie numer jeden również mogła znaleźć się w kadrze.

Początkowo wydawało mi się, że będę musiał nieźle się nakombinować, by wykorzystać możliwości programu. Okazało się jednak, iż niepotrzebnie miałem jakiekolwiek wątpliwości. Bo Groopic to naprawdę łatwe w obsłudze narzędzie, które doskonale sprawdza się wtedy, kiedy wzywany jest do „tablicy”.

Chcąc wkleić własną osobę do zdjęcia, wystarczy najpierw cyknąć fotkę, na przykład, znajomemu, a później poprosić go o zamianę ról. Wówczas koledze bądź koleżance ukazuje się na ekranie smartfona przezroczysty obraz pierwszego obrazka, jaki należy równo nałożyć tak, aby dwie postaci po połączeniu nie nachodziły na siebie.

Kiedy już uporamy się z łączeniem zdjęć, możemy zdecydować się na jedno z kilku podstawowych upiększeń, a następnie umieścić swoje dzieło na portalu społecznościowym bądź też po prostu zachować w pamięci telefonu.

Niestety, za darmo można jedynie zapisywać kolaż z logo aplikacji. Zdjęcie bez jakichkolwiek emblematów zarezerwowane jest wyłącznie dla posiadaczy wersji Pro. Na szczęście jej cena nie zabija, bo jest to jedyne 3 złote.