Green the Planet – zamień szarą planetę w zielony raj

0
768

Gracz w Green the Planet stoi przed zadaniem zazielenienia obszaru zwykłej, szarej planety. Jeżeli wydaje Wam się, że będziecie musieli eliminować z wirtualnego świata puste puszki, butelki oraz inne nieczystości, możecie być pewni, iż zostaniecie bardzo mile zaskoczeni!

Nie mogę Wam napisać, gdzie dokładnie toczy się akcja produkcji Green the Planet. Na pewno jest to Wszechświat i na pewno jakaś pusta planeta, którą zamieszkują śmiesznie wyglądające ufoludki. Chociaż ci ostatni wydają się dość prymitywni, ich technologia jest na tyle zaawansowana, że w ciągu kilku godzin jest w stanie zamienić nieciekawy obszar w istny, zielony raj.

green1

Rozgrywka w Green the Planet polega na strzelaniu do obiektów kosmicznych, przelatujących non-stop nad głowami głównych bohaterów. Nie chodzi tu wcale o bezpieczeństwo kosmitów, lecz o… energię. Jak się bowiem okazuje, nasi kosmiczni przyjaciele potrafią wydobywać z asteroid rozmaite cacuszka, które na sam koniec dają piękną roślinność.

Trzeba powiedzieć to sobie wprost, że Green the Planet to coś w rodzaju clickera. Cały czas musimy trafiać w cele, zbierać loot, a później ulepszać to, co jest możliwe. W dostępnym sklepiku znaleźć można, między innymi, robota sprzątającego, skaner komet oraz nowe bronie dla pikselowego działa.

green

Mimo że energię musimy wykorzystywać w różnych celach, najważniejszy z nich od początku do końca pozostaje niezmienny. Oczywiście, chodzi o sukcesywne powiększanie zielonych obszarów na planecie. Początkowo wydaje się, że uzyskanie 100% zazielenienia jest kwestią parudziesięciu minut, ale absolutnie tak nie jest. Daję Wam moje słowo!

Green the Planet to dość specyficzna propozycja. Nie wszystkim z Was przypadnie do gustu i na pewno niektórzy bardzo szybko stwierdzą, że jest nudna. Jak wiadomo nie od dzisiaj, dogodzenie każdemu jest absolutnie niemożliwe, chociaż tak sobie myślę, że  w tym przypadku nie będziecie mogli powiedzieć złego słowa ani o pikselowej, retro grafice, ani o prostych, dynamicznych dźwiękach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here