Gravity Cave – grawitacyjna zabawa w ciemnej jaskini

0
657

Pamiętacie polską grę o nazwie Milk My Way, którą miałem okazję Wam przedstawić jakiś czas temu? Tak? To dobrze się składa, bowiem niedawno natrafiłem na grę w podobnym klimacie. Tym razem jednak z nieco inną rozgrywką i głównym bohaterem. Jeżeli macie ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o Gravity Cave, przeczytajcie dalszą część tego wpisu.

Akcja gry Gravity Cave osadzona jest w ciemnej, opustoszałej jaskini, gdzie grawitacja działa nieco inaczej, niż we wszystkich innych miejscach na Ziemi. Główny bohater to natomiast tajemnicza i mroczna kulka przypominająca kłębek włosów, którą musimy pokierować w taki sposób, by dotarła do specjalnego teleportu umieszczonego w pewnym miejscu danej planszy.

cave1

Sterowanie w apce ogranicza się do dotykania ekranu w momencie, gdy chcemy, by nasz włochaty przyjaciel zmienił kierunek swojego grawitacyjnego lotu. Choć początkowo Gravity Cave wydaje się być prostą produkcją, potrafi dać w kość i nieźle zdenerwować. Szczególnie, jeśli zależy nam na czymś więcej, niż tylko na ukończeniu levelu (mowa tu o dobrych rezultatach!).

Największą wadą gry autorstwa Geemzo jest bez dwóch zdań niewielka ilość poziomów. W chwili obecnej Gravity Cave oferuje ich zaledwie dwanaście. Jest to zdecydowanie za mało, by uznać grę za przydatną zarówno w autobusie, jak i podczas dłuższych podróży. Mam nadzieję, że doczekamy się wkrótce aktualizacji. W przeciwnym wypadku… cóż, szczerze mówiąc, nawet nie biorę pod uwagę takiej opcji.

cave

Graficznie apka nie może się nie spodobać. Czarno-biały świat ma swój niepowtarzalny klimat, o czym z pewnością mieliście już okazję się przekonać. Wszystkie elementy występujące w grze wykonane są w solidny sposób, który cieszy nawet najbardziej wymagające oko.

Poleciłbym Wam Gravity Cave z czystym sumieniem, ale nie mogę tego zrobić. Uważam, że mija się z celem pobieranie apki, która potrafi zająć mniej niż kwadrans. Jeżeli pojawi się jakaś aktualizacja, dopiero wtedy będziemy rozmawiać, Drodzy Koledzy z Geemzo!