Google wchodzi na polski rynek muzyczny. 16 PLN i słuchasz, ile chcesz!

1
701

Dobra wiadomość dla miłośników muzyki. Google uruchomiło dzisiaj w naszym kraju system sprzedaży piosenek w wirtualnym sklepie. Wprawdzie przed nami byli, między innymi, Australijczycy, Czesi, Węgrzy oraz Rosjanie, ale można to wszystko gigantowi z Mountain View darować. Ceny poszczególnych utworów oraz całych płyt są bowiem zachęcające. Podobnie jak specjalnie przygotowana promocja, w ramach której można zdobyć dostęp do całej muzycznej bazy za zaledwie 15,99 PLN!

Czym jest usługa Google Music? Jest to połączenie Spotify, Apple’owskiego iTunesa oraz aplikacji pozwalającej na zapisywanie danych w chmurze. Dzięki temu projektowi możemy bez wychodzenia z domu kupować piosenki, a także całe płyty naszych ulubionych wokalistów muzycznych. I to wszystko w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Sklep jest podzielony – podobnie jak Google Play – na kilka zakładek. Na stronie głównej pojawiają nam się polecane krążki, piosenki, informacje o muzycznych nowościach, a także wszelakich promocjach. Naprawdę jest w czym wybierać (20 milionów pozycji) i – co najważniejsze – połapanie się w tym wszystkim nie jest wielkim wyczynem.

Obecnie za niecałą złotówkę kupić możemy niektóre utwory Michaela Jacksona, Shakiry, Aerosmith oraz hicior radiowy Grzegorza Hyżego pod tytułem „Na chwilę”. Jeśli chodzi o płyty to do 12 złotych możliwe jest pozyskanie krążków, między innymi, Linkin Parku, Eminema, Dawida Podsiadło, Green Day i Bruno Marsa.

Stałe ceny również do bardzo wysokich nie należą. Nowości wyceniane są na około 35, natomiast pojedyncze piosenki na 3, 4 złote. Jeżeli boimy się kupić kota w worku, możemy każdy sprzedawany utwór przesłuchać, a kiedy już to zrobimy… ocenić, tak aby ułatwić innym zakupową decyzję.

Wszystkie dzieła muzyczne kupione poprzez apkę Google Music zapisywane są w chmurze. Dzięki temu kupując utwór na smartfonie, otrzymujemy do niego dostęp dosłownie w każdym urządzeniu mobilnym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które z pewnością zostanie docenione przez wielu naszych rodaków.

Na start Google przygotowało dla Polaków promocję na usługę All Access. Przez 30 dni można wypróbować ją za darmo, a później płacić tylko 15,99 PLN miesięcznie. Co takiego daje nam skorzystanie z tej oferty? Nieograniczony dostęp do wszystkich utworów muzycznych, możliwość stworzenia własnego radia oraz otrzymywania rzetelnych rekomendacji dostosowanych do gustu.

Jak Wam się podoba Google Music? Myślicie, że jest w stanie przegonić z naszego kraju Spotify czy raczej nie ma na to najmniejszych szans?