Google Keep – notuj, nagrywaj, cykaj

0
816

Każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje zapisać coś w smartfonie, by o tym nie zapomnieć w późniejszym czasie. Jeżeli nie potrzebujecie bardzo rozbudowanych narzędzi do tworzenia szybkich notatek i przypomnień – na pewno zainteresuje Was prosta apka o nazwie Google Keep, która bardzo ułatwia codzienne życie, a do tego jest całkowicie darmowa.

Google Keep pozwala nam zapisywać różnego rodzaju rzeczy na wirtualnych kolorowych kafelkach, które przypominają samoprzylepne karteczki używane przez wielu z Was w biurach czy też domu. Dzięki tej apce nie muszę już martwić się o to, że zapomnę odebrać samochód od mechanika czy też zrobić zakupy. Prosta idea, proste wykonanie – to mi się podoba!

keep

Program stworzony przez ludzi z Mountain View daje nam możliwość tworzenia czterech rodzajów notatek. Możemy zdecydować się tutaj na tradycyjną formę, która polega na wklepywaniu prostych danych na klawiaturze bądź też tworzeniu w ten sam sposób listy. Fajnym „bajerem” są natomiast notatki głosowe i fotograficzne.

Jak działają te dwie ostatnie przeze mnie wymienione? Głosowe umożliwiają nam nagrywanie dźwięków z otoczenia, a następnie dodania do nich krótkiej notatki czy też tytułu. Jeżeli chcemy, możemy zapisywać sobie reklamy radiowe produktu, który chcemy kupić (ot, taka nowoczesna forma przypomnienia) albo też po prostu poprosić członków rodziny o nagranie czegoś śmiesznego, co będzie nam poprawiało humor w ciągu dnia. Tutaj mamy pełną dowolność. Niestety, jest jeden problem – opcja obsługująca mikrofon wbudowany w smartfonie działa tylko w trybie online. Bez internetu nic więc nagrać nie można.

keep1

Mimo że wydawało mi się to głupie, Google Keep pozwala nam tworzyć kafelki ze zdjęć. Nie widzicie zastosowania dla tego typu funkcji? No to trochę Wam podpowiem: dokumenty, zdjęcia kwiatów dla żony czy wymarzona sylwetka, do której dążymy, stosując dietę.

Apka od Google’a to proste narzędzie, ale nie zabrakło w niej miejsca dla alarmów przypominających, które możemy aktywować dla każdej stworzonej przez nas notatki. Osobiście życie ułatwiła mi również opcja zmiany kolorów poszczególnych kafelków. Dzięki niej całkowicie oddzielam sprawy prywatne od służbowych. Nie można pominąć przy tym widżetów, które – szczególnie w dni pełne pracy – wydają się niezastąpione.


logo-app
Google Keep – notatki i listy
Google Inc.
0   
qrcode-app