Google Fit – chcesz być fit? No to do dzieła!

0
801

Google podpatrzyło konkurencję i stwierdziło, że w dzisiejszych czasach nie ma mowy, by ceniąca się firma technologiczna nie posiadała w swoim portfolio czegoś, co mogłoby kojarzyć się ze zdrowiem i aktywnością fizyczną. Google Fit to jednak nie narzędzie dla tych, którzy codzienne bieganie czy spacerowanie mają we krwi. To przede wszystkim program motywujący do wstania z kanapy i wyjścia na dwór! Bo jak to mówią – w zdrowym ciele, zdrowy duch.

To, że Google Fit nie oferuje wszystkiego, co można znaleźć w bardziej zaawansowanych narzędziach sportowych, nie oznacza, że osoby systematycznie uprawiające jogging czy jazdę na rowerze powinny darować sobie czytanie tego wpisu i instalowanie opisywanego tytułu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, iż nowe „zdrowotne” dzieło od giganta z Mountain View świetnie spisuje się we współpracy z, na przykład, Endomondo, a więc śmiało może być używane dosłownie przez każdego.

Ciężko odpowiedzieć na pytanie, czym tak naprawdę jest Google Fit. Najprościej można by było nazwać go motywatorem do ćwiczeń. Bo choć w trakcie aktywności nie podpowiada nam czy mamy przyspieszyć, czy też zwolnić, ani też nie daje nam okazji do stworzenia planów treningowych, pozwala nam dążyć do wyznaczonych przez nas celów.

Zasada działania apki jest dosyć prosta. Na ekranie głównym możemy przyjrzeć się bliżej dwóm kołowym, ładnie wyglądającym diagramom, z których jeden ukazuje nam, ile czasu w ciągu doby poświęciliśmy na sport, natomiast drugi podsumowuje wykonane przez nas kroki. Aktywności dodajemy ręcznie albo też wybieramy opcję automatycznego wykrywania ruchu. Naszym pierwszym celem jest poświęcenie godziny na ćwiczenia. Jeżeli nam się to uda – kółeczko zostaje zapełnione, a na wyświetlaczu pojawia się informacja, że osiągnęliśmy to, co dla nas przygotowano.

Google Fit znakomicie radzi sobie z liczeniem kroków, tak więc możecie byś spokojni, że zamieszczone w nim dane są zgodne z rzeczywistością. Warto pochwalić także program za przejrzyste wykresy, które pozwalają nam na bezproblemową analizę aktywności oraz dostęp do polskiej wersji językowej, co – niestety – cały czas jest rzadkością.

Niestety, nie posiadam zegarka z Android Wear, ale według informacji zamieszczonych w Google Fit, może być on także używany właśnie na nowoczesnych urządzeniach noszonych na rękach.Na pewno dla posiadaczy tych gadżetów jest to bardzo dobra informacja.