Google Czat – nowa apka do wysyłania SMS-ów

0
1047

Ludzie pracujący w Google mają ostatnio ręce pełne roboty. Wszystko przez nową wersję Androida, czyli Lizaczka o numerku 5.0, oraz zastosowany w nim Material Design. Niedawno aktualizacji dostosowanej do nowego „robocika” doczekał się Gmail, natomiast teraz przyszedł czas na aplikację do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić Google Czat, żałujcie, bo naprawdę jest godny zainteresowania.

Pierwsza podstawowa rzecz, o jakiej muszę Wam napisać już teraz – Google Czat nie wprowadza wiele nowości ani też nie oferuje czegoś, co miałoby totalnie zrewolucjonizować rynek. Po aplikacjach do wysyłania SMS-ów nie można jednak spodziewać się czegoś nadzwyczajnego, bo w końcu każda z nich musi przede wszystkim być funkcjonalna.

czat

Material Design zastosowany w nowym Google Czat od samego początku rzuca się w oczy i nie ma co ukrywać, że potrafi przypaść do gustu. Ekran główny jest bardzo przejrzysty i pozbawiony mobilnych fajerwerków w postaci wielu przycisków i innych cudów, do których przeciętny użytkownik prawdopodobnie w ogóle by nie zajrzał.

Wysyłanie wiadomości (również tych audio!) za pomocą aplikacji nie powinno sprawić najmniejszych problemów nawet dziecku. I to bez względu na to czy chciałoby ono napisać coś osobie, którą ma zapisaną w książce telefonicznej, czy też nie. Wszystko dlatego, że do uruchomienia okienka tworzenia SMS-a bądź MMS-a wystarczy dotknięcie okrągłego przycisku z plusikiem, który umieszczony jest w prawym, dolnym rogu ekranu. Proste, prawda?

czat1

Jeżeli chodzi o samo okno rozmowy, wygląda ono bardzo podobnie co w google’owskim Hangoucie. Po jednej stronie wyświetlacza znajdują się avatary symbolizujące naszego rozmówcę bądź rozmówców, a po drugiej – nas samych. Treść SMS-ów wyświetla się natomiast w dobrze prezentujących się chmurkach, które – w zależności od kontaktu – są w innym kolorze.

Niestety, nie mamy wpływu na to, w jakich barwach będzie prezentował się dany profil. Szkoda, bo na pewno fajnie by było ustawić sobie jeden kolor dla rodziny, a inny dla znajomych. Mam nadzieję, że wkrótce tego typu funkcja zostanie dodana.

Dźwięki powiadomień zastosowane w Google Czat nie przypadły mi zbytnio do gustu, ale myślę, że każdy ma inny gust, tak więc mógłby w tej sprawie powiedzieć co innego. Wbrew wszelkim preferencjom nie wydaje mi się jednak, by ktokolwiek mógł napisać złą opinię na temat wyglądu opisywanej apki. Material Design jest po prostu piękny. I co do tego chyba nikt z Was nie ma wątpliwości.