Golftrix – a może czas potrenować trafianie do dołka?

0
613

Nigdy nie miałem okazji grać w golfa z prawdziwego zdarzenia, ale szczerze powiedziawszy, uwielbiam spędzać czas z wszelkiego rodzaju golfowymi produkcjami. Jeżeli moglibyście powiedzieć o sobie to samo, jestem przekonany, że przypadnie Wam do gustu produkcja mobilna o nazwie Golftrix. Właśnie skończyłem w nią grać, ale już mnie korci, by do niej wrócić!

Idealna golfowa produkcja to dla mnie taka, która nie jest wyjątkowo realistyczna (ale można w niej, na przykład, dmuchnąć w piłeczkę, kiedy jest bardzo bliska dołka). Nie chodzi mi tu bynajmniej o fizykę, lecz o oprawę graficzną, która w przypadku takich gier im prostsza, tym lepsza. W przypadku Golftrix na wygląd w ogóle nie mogłem narzekać. A dlaczego? Wystarczy spojrzeć na screeny, by się o tym przekonać.

Nie wiem, czy jest to dla Was istotne, czy nie, ale w Golftrix możemy grać albo panem, albo panią. Bez względu na płeć zawodnik może posiadać wielokolorowe spodnie, buty, a nawet koszulkę i czapkę. Edytor stroju jest raczej mało skomplikowany, ale zdecydowanie warto pochwalić autorów za to, że w ogóle się na niego zdecydowali.

Jak to bywa w tego typu grach, celem jest trafienie do dołka. Oczywiście, w tym przypadku możecie zapomnieć o mało abstrakcyjnych przeszkodach, a musicie przyzwyczaić się do widoku wysokich pionowych ścian, wszelkiego rodzaju górek i tym podobnych. Co dość oczywiste, im późniejszy etap, tym trudniej o jego ukończenie. Myślę jednak, że przy odrobinie wprawy poradzicie sobie ze wszystkimi trudnościami.

Golftrix zarabiamy wirtualną walutę, która służy nam do kupowania dodatków w postaci specjalnych uderzeń. Jednym z nich jest strzał wzbogacony klejem Super Glue, natomiast kolejny – kostką lodu. Tak jak już pisałem – tutaj realizm nie jest najważniejszy i to jest chyba największa zaleta opisywanej gry.

Liczba plansz dostępnych w Golftrix powinna zadowolić nawet największego malkontenta. Co do systemu sterowania, ja osobiście nie napiszę o niego złego słowa. Uważam, że jest prosty i łatwy do nauczenia. Żeby jednak ogarnąć wszystkie jego elementy, potrzebujemy co najmniej kilkudziesięciu rozegranych rundek.