Glob Trotters – rasowy obieżyświat zawsze dostosowuje się do środowiska!

0
755

Kiedy wyjeżdżamy do jakiegoś obcego kraju, staramy się dostosowywać do panujących w nim zwyczajów. Wymaga tego od nas kultura, a niekiedy też zdrowy rozsądek. Twórcy gry Glob Trotters ludzkie wtapianie się w tłum przedstawili w znakomity, humorstyczny sposób. Trzeba przyznać, że ich gierka wciąga jak mało która, mimo że jedyne, co w niej robimy, to… okrążamy świat.

Runnery zazwyczaj są propozycjami na kilka minut. W tym przypadku nie jest inaczej. Po kilku lub kilkunastu rundkach Glob Trotters zaczyna nas pomału nużyć, chociaż nie na tyle, by zrezygnować z niej raz na zawsze. Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo przecież każdy ma swój gust i zwraca uwagę na coś innego. Mnie może się podobać grafika, innym rozgrywka, a jeszcze inni szybko wyjdą z tej apki i podziękują za nią z odpowiednim przytupem.

Glob Trotters

Najłatwiej będzie nazwać bohaterów opisywanej gry „trotterami”. Taką wymyśliłem sobie nazwę, ponieważ możemy tu kierować kotkami, pieskami, ufoludkami i innymi mniej lub bardziej pokręconymi stworkami. Niestety, zmiana bohaterów nie wpływa na wygląd plansz, ale każdy z nich jest w stanie zmieniać kolor. Czasem z różowego na niebieski, a czasem z pomarańczowego na turkusowy. Rzecz jasna, to tylko przykłady. Wymienianie wszystkich możliwości zajęłoby mi cały dzień.

Sprawa bicia rekordów – teoretycznie – jest w Glob Trotters prosta. Wybieramy sobie bohatera biegającego wokół planety i musimy dotykać ekranu w momencie, gdy chcemy, aby zmienił barwę swojej sierści, skóry czy co tam posiada. Barwy należy dostosowywać do elementów pojawiających się na obiekcie kosmicznym. Nie jest to wcale proste, bo dość szybko zmienia się otoczenie postaci, a więc musimy działać bardzo, bardzo żwawo.

Glob Trotters

Podczas zabawy zbiera się monety. Służą one do wyciągania kul ze specjalnego, mobilnego automatu. No, pewnie, że znajdują się w nich nasi nowi przyjaciele. Zebranie całej kolekcji jest dość czasochłonnym procesem, ale jednoznacznie daje sporo frajdy i satysfakcji.

Glob Trotters znajdziecie w Google Play w gronie darmowych produkcji. Nie ma w niej dodatkowych opcji płatności. Można co najwyżej wyłączyć reklamy, co wiąże się z wydatkiem rzędu 4 złotych.