Glide – zamiast pisać, nagrywaj filmiki

0
836

Komunikatory internetowe pojawiają się w Google Play w tempie szybszym niż grzyby po deszczu. Jeżeli macie już dość ciągłego komunikowania się za pomocą wiadomości tekstowych, świetnym rozwiązaniem będzie dla Was apka o nazwie Glidew której konwersacje oparte są na kilkunastosekundowych filmikach.

Aby korzystać z komunikatora, trzeba – rzecz jasna – założyć w nim konto. Najpierw podajemy numer telefonu, a później kilka standardowych danych takich jak imię, nazwisko czy e-mail. Rejestracja trwa dosyć szybko, nawet jeśli chcemy podczas niej ustawić także nasze profilowe zdjęcie.  Kiedy już formalności mamy za sobą, możemy przejść do rozmawiania. Problem tylko, że… nie ma z kim.

glide

Mimo że smartfony z Androidem ma bardzo wiele osób, Glide w naszym kraju dopiero co raczkuje. W moim przypadku nie udało się znaleźć żadnego znajomego, który chociażby przez kilka sekund miał styczność z tym programem. Szkoda, bo przecież bez innych osób korzystanie z programu jest niemożliwe. No chyba że kogoś satysfakcjonuje rozmowa z Panią Bot. Wtedy to już co innego.

Zgodnie z tym, co pisałem, wirtualne konwersacje w Glide oparte są przede wszystkim na filmikach video. W standardowych apkach tego typu, chcąc zagaić rozmowę, piszemy komuś „cześć”. Tutaj po prostu wstawiamy filmik, w którym wypowiadamy wspomniane słowa. Oczywiście, opcja wprowadzania tekstu także jest dostępna, choć dla użytkowników opisywanego komunikatora powinna mieć drugorzędne znaczenie.

glide1

Apka w praktyce sprawdza się bardzo dobrze. Rozmawiałem z panią bot, a także na próbę z kolegą, którego poprosiłem o założenie „pięciominutowego” konta i za każdym razem wszystko działało bez większych problemów. Niekiedy filmiki dość długo dochodziły do adresatów, ale to już przecież nie wina programu, a wolnego internetu.

Wygląd Glide jest zachęcający. Wszystko w nim jest przejrzyste, dzięki czemu już przy pierwszym uruchomieniu wiemy dokładnie, co mamy robić i w którym miejscu. Niestety, mimo to, byłem zmuszony program odinstalować. Nikt z moich kumpli nie skusił się na tę apkę, więc była dla mnie całkowicie bezużyteczna. Życzę Wam, by Wasi znajomi byli dużo bardziej otwarci na nowe projekty.