Give It Up – o nie, nie poddam się!

0
734

Autorzy gry Give It Up od samego początku skazują nas na porażkę i mówią wprost, że najlepszym wyjściem jest poddanie. Jeżeli patrząc na screeny nie wierzycie w to, iż opisywana produkcja może przysporzyć naprawdę dużych problemów, z całą pewnością powinniście przekonać się o tym na własnej skórze.

Będę z Wami w stu procentach szczery – nie mam bladego pojęcia, kim kierujemy w Give It Up. Mogę jedynie zgadywać, że jest to jakiś czarny, tajemniczy kosmita, który kocha muzykę, a jednocześnie lubi dużo skakać i zarabiać dzięki temu pieniądze. Cóż, jak widzicie, twórcy tej gierki nie grają z nami w odkryte karty. Nie jest to jednak tutaj najważniejsze.

Zadanie, jakie stoi przed nami w Give It Up, wydaje się strasznie proste. Otóż mamy sobie wspomnianego chwilę wcześniej ludzika, skaczącego sobie z jednej platformy na drugą, natomiast nasz cel polega na unikaniu niektórych przeszkód. Głównie są to czerwone elementy zawierające ostre kolce oraz wysokie i jeszcze wyższe „tubki”, czyli okrągłe wzniesienia.

Give It Up od początku do końca używamy tylko jednego palca. Nic więcej poza skakaniem robić tutaj nie trzeba ale i tak ukończenie wszystkich etapów wymaga od nas wielu godzin poświęceń. Osobiście, nie jestem nawet w połowie przygotowanych plansz, tak więc doskonale wiem, co piszę.

Nie wiem, czy takie było założenie twórców Give It Up, czy też nie, ale gra zdecydowanie sprawia wrażenie czysto muzycznej aplikacji. Niestety, ubolewam nad tym, że dźwięki towarzyszące zabawie są dość monotonne i opierają się tylko na typowych, elektronicznych bitach, które – nie ma co ukrywać – nie są moimi ulubieńcami.

Mimo że w grze znajdziecie mniej niż 20 poziomów, każdego dnia pojawia się w niej specjalne dzienne wyzwanie. Możemy w nim zbierać pieniążki i świetnie się bawić, rywalizując z innymi. Ktoś może napisać, iż to nic wielkiego. Owszem, jednak zawsze warto chwalić twórców, którzy nie porzucają swoich dzieł od razu po ich opublikowaniu w sieci.

Czy Give It Up zawiera mikropłatności? Tak. Zanim jednak uznacie to za wadę, musicie wiedzieć, iż prawdziwe pieniądze pozwalają tutaj jedynie na kupowanie nowych bohaterów. Nie mamy zatem do czynienia z punktami energii czy czymś podobnym.