Genius Scan, czyli mówiąc wprost: genialny skaner

0
750

Chcieliście kiedyś ze zrobionego przez Was zdjęcia utworzyć kilkustronicowy dokument PDF albo też po prostu mieć swego rodzaju multimedialne archiwum dokumentów? Popularna i niezwykle przydatna apka o nazwie Genius Scan pozwoli Wam zarówno na to pierwsze, jak i drugie. I co najważniejsze – zrobi to całkowicie za darmo.

Program Genius Scan daje nam możliwość skanowania dokumentów i zapisywania ich w wybranym przez nas formacie. Oczywiście, poprzez skanowanie mam na myśli zrobienie zdjęcia i jego ewentualne przycięcie, a nie aktywowanie ukrytych funkcji wszystkich smartfonów, które czyniłyby z nich narzędzie wielofunkcyjne działające niemal tak samo jak drukarka.

genius

Zgodnie z tym co pisałem, aplikacja pozwala nam zapisywać stworzone w niej pliki w dwóch formatach: standardowym JPG oraz PDF-ie. Jedną z ważniejszych funkcji programu jest bez wątpienia kreator kilkustronicowych dokumentów, dzięki któremu możemy, na przykład, cyknąć zdjęcia wszystkim stronom książki, a następnie scalić je w jeden, prosty do otworzenia plik.

Genius Scan może służyć nam nie tylko jako swego rodzaju konwerter, lecz także archiwum zdjęć zwanych w tym wpisie skanami. Aplikacja daje nam możliwość tworzenia folderów, w których możemy umieszczać różne treści, na przykład, przepisy kulinarne, paragony, projekty narysowane na kartkach czy śmieszne rysunki, jakie udało nam się maznąć w pracy czy szkole. Myślę, że funkcję tę błogosławić będą przede wszystkim studenci, „robiący” notatki na ostatnią chwilę.

genius1

Wygląd aplikacji zasługuje na pochwałę. Mimo że pomarańczowo-biały interfejs wydaje się być męczący dla oczu, uważam, że nie stanowi większego problemu. Wszystkie dostępne w programie funkcje są dostępne w prosty sposób, a ich funkcjonalność jest naprawdę spora. I to jest najważniejsze. Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko polecić.


logo-app
Genius Scan - PDF Scanner
The Grizzly Labs
0   
qrcode-app