Geki Yaba Runner – krasnoludek z Warszawy

0
827

Geki Yaba Runner to dzieło warszawskiego studia QubicGames. Nie jest to żadna wyjątkowo innowacyjna produkcja, ale na potrzeby kilku wolnych dni – w zupełności wystarczająca. Jeśli tęskniliście za mobilnym runnerem z prawdziwego zdarzenia, właśnie znaleźliście coś, co na pewno Wam się spodoba!

Historia towarzysząca rozgrywce jest przezabawna. Bohaterem jest brodaty gnom, który pomaga królowi mieszkającemu na co dzień… w tańczącym zamku. Jak to zazwyczaj bywa w baśniach, najważniejsza postać musi przede wszystkim odnaleźć królową. Oczywiście, po drodze powinna też zbierać skarpety. Pieniądze, diamenty? E, tam, tutaj nikt nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami!

W ponad 100 levelach przygotowanych dla nas przez QubicGames musimy pokonywać rozmaite przeszkody, skacząc, korzystając z prowizorycznego spadochronu, a także wykorzystując dwie umiejętności specjalne. Krasnoludek porusza się sam, natomiast my decydujemy jedynie o tym, kiedy ma wykonać konkretny ruch.

Wspomniane skarpety są w Geki Yaba Runner nie tyle odpowiednikiem złotych monet, co gwiazdek. Jeżeli w danej planszy zbierzemy ich określoną ilość, zdobywamy puchar. Ten ostatni to natomiast wejściówka do nowych leveli, bez której – co oczywiste – nie ma mowy o ukończeniu wszystkich wyzwań.

Twórcy opisywanej gry postarali się o to, by gracz od samego początku doskonale wiedział, co do czego służy i jak korzystać z tego w praktyce. Kierowana postać ma swoje humorki i niekiedy wykonuje skoki z opóźnieniem, ale poza tym trudno się do czegokolwiek przyczepić.

Zabrakło w Geki Yaba Runner typowych limitów żyć, a więc nie musicie martwić się o to, że będziecie zmuszeni robić sobie przerwę raz na kilka minut. Rzecz jasna, nie udostępniono nam nielimitowanego dostępu do każdego z poziomów, ale wystarczający do odczuwania przyjemności.

Czy polski runner zawodzi pod względem audiowizualnym? Niestety, ale trochę tak. Wygląd jest niby bajkowy i kolorowy, ale nie do końca wygląda nowocześnie. Innymi słowy, w tej kwestii mogłoby być nieco lepiej.

Geki Yaba Runner pobrać można z Google Play za darmo. W sklepiku z gadżetami można wyłączyć reklamy oraz kupić mniejsze lub większe ilości gnomów.