Gastronauci – jak zjeść i się nie zawieść

0
865

W Polsce pojawia się coraz więcej różnego rodzaju knajp i restauracji. To dobrze, bowiem – jako konsumenci – możemy liczyć na wiele ciekawych promocji. Niestety, jak wiemy nie od dziś, ilość nie zawsze idzie w parze z jakością. Jak więc wybrać lokal, by dobrze zjeść, napić się i w ogóle przeżyć udane chwile? Odpowiedź jest prosta. Wybrać miejscówkę z aplikacją Gastronauci.

Aplikacja Gastronauci powstała z myślą o osobach, które liczą się z opiniami innych osób, a przy tym same lubią od czasu do czasu skrobnąć coś przydatnego dla innych. Możemy w niej dowiedzieć się, co oferuje restauracja, która znalazła się na naszym celowniku, a także jak wygląda jej wnętrze czy ceny w menu.

gastr

Program współpracuje z GPS-em w smartfonie, dzięki czemu zawsze po jego uruchomieniu wyświetlają się wszelkiego rodzaju lokale znajdujące się w naszej najbliższej lokalizacji. Lista miejsc zawiera nie tylko ich nazwę, lecz także dokładny adres (wraz z tym, ile kilometrów do niego mamy), gwiazdkową ocenę określoną na podstawie recenzji użytkowników, a także przedział cenowy, z jakim możemy spotkać się w karcie.

Oczywiście, w Gastronautach na tylko możemy przeglądać godne uwagi knajpki w miejscu, gdzie obecnie przebywamy. Dostępna w apce wyszukiwarka pozwala nam znaleźć fajną miejscówkę w dowolnej miejscowości. W kryteriach  poszukiwań możemy określić rodzaj miejsca, jakiego szukamy, a także jaką ilością gwiazdek jesteśmy zainteresowani.

Strona poświęcona poszczególnemu lokalowi zawiera jego zdjęcia (o ile są), opinie oraz informacje o godzinie otwarcia. Znajdują się tu też zakładki, które pozwalają nam na zapisanie restauracji w ulubionych czy wystawienie osobistej oceny. Znalazło się także miejsce dla opcji, która uruchamia nawigację do wybranego przez nas miejsca.

Z aplikacji dobrze się korzysta. Wszystko działa w niej prawidłowo, a liczba opinii użytkowników jest zaskakująco duża. Gastronauci to program, który szczególnie przydaje się w dużych miastach, bowiem to tam jest szansa na najwięcej wiarygodnych ocen. Myślę jednak, że bez względu na wszystko – każdy, kto chodzi do restauracji powinien apkę pobrać i trzymać do momentu, kiedy najdzie go ochota na jedzenie poza domem.