Galaxy Zero – galaktyczna strzelanka dla fanów RPG-ów

0
836

Galaxy Zero wydaje się być standardową, dwuwymiarową strzelanką, w której kierujemy statkiem kosmicznym i niszczymy wszystko, co napotkamy na swej drodze. Mimo wszelkich pozorów, drzemie w niej naprawdę spory potencjał. A ten, kto nie wierzy mi na słowo, zdecydowanie powinien jak najszybciej przekonać się, że jestem z Wami szczery w stu procentach.

Chociaż nie ukrywam, że w ogólnym rozrachunku oceniam Galaxy Zero na szkolną piątkę, początkowo nic nie wskazywało na to, że będę się nią zachwycał. Przede wszystkim złe wrażenie zrobiło na mnie logowanie się do gry. Próbowałem zarówno opcji z Facebookiem, jak i w roli gościa i za każdym razem byłem wyrzucany do ekranu głównego smartfona. Pomogła dopiero trzecia lub czwarta próba, co zdecydowanie nie jest najlepszym wynikiem.

galaxy

Żeby jak najszybciej „wygarnąć” autorom Galaxy Zero wszystkie wady ich dzieła, już teraz wspomnę o tutorialu i mikropłatnościach. Ten pierwszy traktuje gracza jak dziecko bez piątej klepki i w żaden sposób nie można go pominąć. Jeżeli natomiast chodzi o dodatkowe metody płatności, warto, abyście byli świadomi, że takowe istnieją, a opisywana apka zdecydowanie nie jest w stu procentach darmowa.

Rozgrywka oferowana w grze to nic innego jak klasyczna zabawa polegająca na strzelaniu do wrogich statków latających sobie po Wszechświecie. Do naszej dyspozycji oddano w Galaxy Zero dwa rodzaje walki, z których jeden jest nieskończony, a drugi to standardowa kampania.

galaxy1

Największym atutem strzelanki z tego wpisu jest możliwość rywalizowania z ludźmi z całego świata. Dodatkowo, możemy sprawdzać się we wspólnej zabawie z naszymi znajomymi, ale do tego przydaje się konto na Facebooku, tak aby gra mogła szybko przeanalizować, kto z naszych kolegów i koleżanek ma konto w Galaxy Zero.

Chociaż – jak pisałem – podchodziłem do tego tytułu bardzo sceptycznie nastawiony, z perspektywy czasu wiem, że uraczyły mnie w niej przede wszystkim możliwości ulepszania posiadanej maszyny. Grałem już w naprawdę wiele gierek podobnych do Galaxy Zero, ale ta zdecydowanie oferuje najwięcej typowo RPG-owych elementów. I właśnie dlatego uważam, że warto ją wypróbować. Ot, chociażby tak przez chwilę.