Frontback – dobra alternatywa dla Instagrama

1
948

Instagram jest w chwili obecnej bezkonkurencyjny w kategorii fotograficznych portali społecznościowych. Korzysta z niego niemal każdy, a że ja nie lubię być jak wszyscy, postanowiłem znaleźć dla niego fajną alternatywę. Na efekty swoich działań nie musiałem zbyt długo czekać. Wystarczyło kilka minut grzebania w Google Play, by na moim smartfonie pojawił się program Frontback. Jeśli chcecie dowiedzieć się w jaki sposób on działa, czym głównie się charakteryzuje i dlaczego warto go mieć,  czytajcie dalej.

Frontback jeszcze nie tak dawno dostępny był tylko dla posiadaczy urządzeń z nadgryzionym jabłuszkiem. Zyskał wśród nich dość sporą popularność, dlatego też na jego Androidową wersję nie trzeba było długo czekać. Bo jak wiadomo nie od dziś ciężko jest zrobić coś popularnego, co nie będzie miało swoich wersji na co najmniej dwóch platformach.

ont

Zasada działania Frontback nie różni się wiele od tej, z jaką mamy do czynienia we wspomnianym już Instagramie. Tutaj także przychodzi nam założyć konto, wstawiać zdjęcia na swojej wirtualnej tablicy, a także podglądać fotki innych i dodawać wybrane do grona ulubionych. Kolejna nic niewnosząca podróbka? A właśnie, że nie!

Różnica polega jedynie na tym, że w opisywanym programie jedno zdjęcie to tak naprawdę… dwa obrazki. Założenie było takie, by osoba fotografująca najpierw zrobiła zdjęcie jakiejś miejscówce, a następnie siebie samego. W taki oto sposób można wstawić i fotografię ładnego zachodu słońca, i naszej rodzinki. A wszystko to za jednym zamachem.

size_590_Frontback-2013-08-17

Co ciekawe, Frontback pozwala nam udostępniać podwójne fotki również na Facebooku, Twitterze i… Instagramie. Fajnie, że nie jesteśmy skazywani na korzystanie tylko i wyłącznie z jednej apki. Myślę, że jest to jeden z głównych powodów tego, iż tak wiele osób postanawia zostać przy tym programie.

Poruszanie się po interfejsie nie sprawia żadnych problemów. Warto nadmienić, że rejestracja trwa dosłownie trzydzieści sekund, a mimo to istnieje opcja przeglądania zdjęć bez zakładania konta. Już dawno nie spotkałem się z aplikacją tak przyjazną użytkownikowi. Naprawdę. Mam nadzieję, że będę miał okazję sprawdzić w praktyce jeszcze wiele tego typu projektów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here